verze pro tisk

HSBC Bank plc

HSBC Bank plc

HSBC Bank je jedna z největších organizací na světě, která poskytuje bankovní a finanční služby od roku 1997 i na českém finančním trhu. Jedná se o mezinárodní síť, jež má přes 10.000 poboček ve více než 80 zemích v Evropě, v oblasti Asie a Tichomoří, na amerických kontinentech, na Středním Východě i v Africe.

HSBC Bank poskytuje řadu služeb z oblasti korporátního bankovnictví, zaměřující se na nejvýznamnější společnosti, a řadu investičních produktů pro jednotlivce. Díky finanční síle a globálnímu působení skupiny HSBC máte opravdu jistotu, že své peníze svěřujete spolehlivému partnerovi. HSBC má své sídlo v anglické metropoli a její původ je mezinárodní. Mnohé z hlavních poboček fungovaly již před více než sto lety.

Běžný účet HSBC Premiér není pro každého

Pokud si v bance HSBC zřídíte běžný účet, očekávejte, že k němu budete mít přístup 24 hodin 7 dní v týdnu a to jak formou telefonní, tak i prostřednictvím internetového bankovnictví. K penězům máte samozřejmě přístup prostřednictvím bankomatů Cirrus/Maestro nebo MasterCard a to po celém světě a zdarma. Tato služba ovšem není k dispozici pro každého, podmínkou je, že musíte mít k dispozici úspory ve výši alespoň jeden milion korun. Účet HSBC Premiér vám na oplátku umožní investiční a spořící příležitosti po celém světě.

Účet také nemusíte mít pouze v české měně, ale také v eurech, amerických dolarech nebo v britských librách. Neexistuje zde žádný poplatek za vedení účtu a navíc můžete bezúročně svůj účet přečerpat o minimálně 75 tisíc korun, a to ihned po zřízení účtu. Dalším zajímavým produktem, který vám banka může v rámci běžného účtu Premier nabídnout, je kreditní karta.

Kreditní karta k účtu Premier

Za tuto kartu neplatíte žádné roční poplatky a samozřejmostí je její používání v České republice i v zahraničí. Navíc dostanete až pět dodatkových karet pro členy rodiny bez poplatků. Získáte také až 56 dnů bezúročného období, pokud svůj zůstatek splatíte včas a v plné výši.

Pokud byste kartu ztratili, bude okamžitě zablokována a bude vám vydána náhradní dočasná kreditní karta během následujícího dne a mnohé další výhody, které ostatní banky nenabízejí. HSBC Bank je opravdu stabilní a důvěryhodnou stálicí na bankovním nebi, ovšem není to banka pro každého, bohužel. Pokud nemáte zbytečný milion korun, nikdy její kvality a služby opravdu nezkusíte.

Možná i pro vás je tu HSBC

Pokud vás běžný účet HSBC Premier nadchl, ale nevlastníte požadovaný obnos, nezoufejte, stále je zde možnost. Pokud tedy nesplňujete podmínku banky a nevlastníte udávanou částku, po šesti měsících, ve kterých máte čas peníze dodat, vám začne banka účtovat poplatek. Ten není nijak nízký, je to 750 korun měsíčně. V současné době jsou poplatky za vedení účtu citlivým tématem, mnoho lidem se nelíbí, že by měli bance platit poplatky za to, že jim svěřují své peníze.

Služby HSBC Bank jsou špičkové

Služby HSBC Bank jsou ovšem špičkové, za uvedený poplatek nabízí možnost založení účtu v zahraničí, což ale opět ne každý využije. Ovšem i tady se nachází malý háček. Pokud si účet Premier zřídíte a po šesti měsících začnete platit poplatek za vedení účtu, účet v zahraničí si již nezřídíte, leda návštěvou pobočky v zahraničí. Pokud ovšem účet v zahraničí chcete, milion nemáte a mít nebudete, doporučuje se si účet u zahraniční pobočky otevřít právě během prvních šesti měsíců, banka vám jej nezruší, ovšem počítejte s tím, že za něj zaplatíte podle sazebníku konkrétní zahraniční pobočky. Banka ovšem nestojí o platiče poplatků, ale dává přednost lidem, kteří jí svěří své peníze, se kterými banka může dále nakládat.

Celosvětová propojenost služeb

Nespornou výhodou HSBC Bank a jejího běžného účtu HSBC Premier je celosvětová propojenost služeb. Pokud jste klientem banky a dostanete se nejen v zahraničí do nesnází, například je vám odcizena hotovost nebo kreditní karta můžete počítat s okamžitou pomocí ve formě vydání nové kreditní karty nebo hotovosti ve výši 2000 dolarů v místní měně.

Banka navíc nabízí vysoký standard služeb a balíčků výhod. Na druhou stranu se jedná o banku, která si klade jasné podmínky a dává najevo o jakou klientelu má zájem. Sami své klienty charakterizují coby klienty, kteří chtějí, aby o jejich finance bylo profesionálně postaráno s individuálním přístupem. HSBC Bank je zkrátka banka pro náročné klienty. Možná se vám to nelíbí, ale bohužel nejen ve finančním světě se vše řídí penězi. Takže buď je máte a můžete si užívat výhod i služeb, které jejich vlastnictví obnáší nebo je nemáte a musíte se spokojit s běžným účtem v některé z ostatních bank na českém trhu.


HodnoceníZobrazeno: 3076x | 18. srpen 2009 | Bankovní půjčky | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!