verze pro tisk

Kontokorent jako krátkodobá půjčka

Kontokorent jako krátkodobá půjčka

V posledních letech roste zájem o tzv. povolené přečerpávání peněz na bankovním účtě. Řeč je o kontokorentu, o němž jste již jistě slyšeli. Oblíbený je především u osob s nižšími příjmy, jako například studentů, matek na mateřské dovolené, ale také u pracujícíh lidí, kteří pomocí kontokorentu řeší časový nesoulad mezi příjmy a výdaji.

Výhody kontokorentu jsou značné. Základní podmínkou pro jeho zřízení je existence běžného bankovního účtu. Jakmile je jednou schválena žádost o kontokorent, může jej člověk používat nepřetržitě, neboť po jeho splacení je možné jej opětovně využít. Banka při jeho čerpání nezkoumá účelovost použití peněz.

Jak již bylo řečeno, kontokorent slouží k překlenutí krátkodobého finančního nedostatku, a tak není vhodný k financování dlouhodobých investic. Náklady spojené s kontokorentem jsou příliš drahé, i když jeho zřízení obvykle není zpoplatněno. Úrok ze zapůjčených peněž se průběžně měni dle situace na trhu, pohybují se však od 10 do 25 % p.a.

Z krátkodobého hlediska je výhodné jej využít, neboť nemusíme o prostředky nikoho žádat, máme je prostě k dispozici ke svému účtu. Z dlouhodbého hlediska je to nevhodný zdroj financování, protože patří k nejdražším bankovním půjčkám na trhu.


Hodnocení



Zobrazeno: 1817x | 8. březen 2012 | Bankovní půjčky | comments: 1


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

EaWKEIzIHQWz

středa, 28. květen 2014
15:15

Bojedm se, že už je přenikove1no. Je spousta blogů a webů, ale nened jich vedc,než mohou čtene1ři přečedst? Hodně blogů neme1 kmeonte1ře, jak zjisted čtene1ř kolik ne1vštěvnedků vůbec na blogy a weby choded?


posted by: EaWKEIzIHQWz (sotym055x9(a)outlook.com) [Odpovědět]