verze pro tisk

Hypoteční banka

Hypoteční banka

Hypoteční banku jste také mohli do roku 2005 znát pod názvem Českomoravská hypoteční banka, a.s. Jedná se o banku, která je zaměřená na poskytování hypotečních produktů v oblasti financování nemovitostí, které jsou určeny k bydlení. Společnost vznikla v roce 1991 a původně působila jako univerzální obchodní banka regionálního charakteru.

V roce 1995 se společnost stala první bankou specializovanou na hypoteční úvěry v České republice. V roce 2000 se majoritním vlastníkem stala ČŠOB. Krom hypoték vlastní obchodní sítě připravuje Hypoteční banka hypoteční produkty i pro ČSOB, Poštovní spořitelnu nebo Citibank, spolupracuje i s Českou pojišťovnou a ING Životní pojišťovnou a nejnověji také s Českomoravskou stavební spořitelnou. Hypoteční banka přistoupila ke Kodexu chování mezi bankami a klienty a při poskytování úvěrů se řídí Hypotečním kodexem.

Nejen na bydlení je tu Hypoteční banka

Jak již bylo řečeno a jak ze samotného názvu banky vyplývá, zabývá se především hypotékami , tedy úvěry na bydlení. Velmi zajímavé jsou dva produkty, a to kreditní karta a americká hypotéka. S nimi totiž máte možnost získat peníze na cokoli.

Vybraným klientům banka nabízí stálý přístup k finanční hotovosti bezúročně až na dobu 45 dní. Můžete platit obchodech a vybírat z bankomatů, aniž byste měli dostatek financí na běžném účtu. Díky kreditní kartě máte možnost kdykoli použít peníze banky až do výše stanoveného limitu na kartě. Jednou měsíčně zdarma dostanete výpis a 14 dní od jeho vystavení musíte splatit 5% z vyčerpané částky. Pokud splatíte plnou částku, nebudou vám účtovány žádné úroky a použitou částku jste dostali od banky zdarma, zatímco vaše prostředky se mohou zhodnocovat.

Pokud splatíte méně než plnou splátku, nesplacená část vyčerpané částky bude úročena úrokovou sazbou 1,6%. Zůstatek na účtu můžete zjistit nejen pomocí sítě bankomatů ČSOB, ale pokud máte aktivovány dostupné služby, můžete tak učinit i přes internet, pevnou linku nebo mobil.

A co pro získání karty musíte udělat? Musíte být klientem Hypoteční banky, musíte mít dostatečné příjmy pro splácení hypotéky i kreditní karty a musíte mít dobrou platební morálku. Dobrou platební morálkou se rozumí, že splátky, které u banky máte, splácíte vždy v čas podle dohodnutého splátkového kalendáře. Pro získání karty nemusíte předkládat žádné doklady ani dokumenty a karta bude aktivní od tří dnů od obdržení žádosti. Vedení karty je první rok zdarma, v dalším roce za kartu zaplatíte 250 korun a úroková míra je 19,2%. Takže pokud jste pro banku dobrým klientem, můžete využívat výhod, které vám to přináší.

Peníze na cokoli? Hypoteční banka vám pomůže

Ačkoli Hypoteční banka si jako svůj prvotní úkol stanovila bydlení, to znamená, že svým klientům v první řadě nabízí výhodné úvěry na bydlení, je i zde možnost získat peníze na cokoli. Tou možností je americká hypotéka. Jedná se o neúčelový hypoteční úvěr zajištěný zástavním právem k nemovitosti, která patří žadateli o hypotéku. Takto získaný úvěr můžete využít na cokoli.

Velkou výhodou americké hypotéky je možnost získání úvěru rychle a bez dokládání účelu. Americká hypotéka má dokonce nižší úvěrovou sazbu než klasický spotřebitelský úvěr Nabízí také delší dobu splatnosti nebo možnost splacení bez sankčních poplatků. Tento druh hypoték Hypoteční banka poskytuje až do 70% zástavní hodnoty nemovitosti.

K vyřízení tohoto úvěru budete potřebovat několik dokumentů. Především je to návrh na uzavření smlouvy o úvěru, kam musíte uvést údaje o příjmech a výdajích domácnosti. Potvrzení o výši příjmů od zaměstnavatele. Podklady k nemovitosti, k níž má být zřízeno zástavní právo, různé dokumenty z katastru nemovitostí a tak dále. Čerpání hypotéky je jednorázové a peníze vám budou převedeny bezhotovostní na účet.

Co je třeba na první schůzku v bance?

Při první schůzce v bance, byste měli vědět následující informace: kolik chcete půjčit, ale také musíte vědět, že maximální částka závisí na hodnotě zastavované nemovitosti. Musíte znát výši vašich příjmů, případně i vašich spolužadatelů stejně tak i pravidelné výdaje. Musíte mít nemovitost, kterou budete ručit, ta musí být zkolaudovaná a musí být ve vašem vlastnictví. Měli byste také mít představu o tom, kolik budete měsíčně splácet, abyste příliš nezatěžovali rodinný rozpočet. Na základě těchto informací vám v Hypoteční bance doporučí typ úvěru, vhodné služby jako je pojištění apod., dobu splatnosti, která se pohybuje od tří do 20 let, dále fixaci úrokové sazby (můžete si vybrat zda na jeden, tři nebo pět let) a provedou orientační propočet úvěru.

Pokud se vám tedy služby Hypoteční banky zamlouvají, ale nechcete peníze na nemovitost a máte co zastavit, pak vám americká hypotéka nabízí lepší podmínky než běžný spotřebitelský úvěr bez nutnosti udání účelu.


HodnoceníZobrazeno: 2767x | 28. srpen 2009 | Bankovní půjčky | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!