verze pro tisk

Komerční banka

Komerční banka

Komerční banka má na českém finanční trhu silnou pozici. Banka vznikla v roce 1990 vyčleněním z bývalé Státní banky československé na území České republiky. O dva roky se později se státní peněžní ústav transformoval na akciovou společnost. V roce 2001 se manažerské kontroly ujala francouzská Société Générale, která je z hlediska tržní kapitalizace šestou největší bankovní skupinou v eurozóně. Působí v 77 zemích světa a v České republice je v současnosti třetí největší bankou s početnou klientskou základnou.

Půjčka na cokoli, v tom vám pomůže Komerční banka

K nejvíce využívaným službám bank patří kromě spravování samozřejmě půjčování peněz. Komerční banka na tomto poli nabízí mnoho velmi zajímavých produktů. Velmi zajímavou nabídkou je například produkt Půjčka bez rizika – Osobní úvěr. Jedná se vlastně o hotovostní či bezhotovostní úvěr v rozmezí 30 až 500 tisíc korun s maximální splatností šesti let. Pokud výše úvěru nepřekročí 250 tisíc, banka nevyžaduje žádné jištění. U vyšších částek pak potřebujete ručení. Osobní úvěr vám umožní rozložit si dobu splácení tak, aby vám co nejvíce vyhovovala.

Úvěr můžete vždy bez jakýchkoli sankcí splatit. K výhodám patří také okamžité rozhodnutí o poskytnutí úvěru. Většina bank se nyní snaží svá rozhodnutí urychlit a to s ohledem na nebankovní společnosti , které jsou schopny klientovi půjčenou částku dodat do 24 hodin. Ačkoli tyto společnosti mají vyšší úrokové sazby, obrací se na ně stále více lidí, jednak kvůli zmíněné rychlosti a jednak proto, že nenahlížejí do registru dlužníků.

Komerční banka k tomuto produktu nabízí i možnost získat zdarma pojištění proti nesplácení úvěru. Tento úvěr je určen občanům České republiky nebo cizincům s trvalým pobytem v ČR nebo občanům členských zemí EU s povolením k přechodnému nebo trvalému pobytu v ČR. Tento úvěr je určen pro nepodnikatelské potřeby, například na nákup spotřebního zboží, dovolené a podobně. Získání úvěru není nijak složité, potřebujete dva doklady totožnosti a doklad prokazující váš příjem.

Komerční banka myslí ekologicky

Zajímavým produktem je také EKO úvěr. Jde o účelový úvěr pro ty, kteří chtějí bydlet ekologicky nebo ušetřit za vytápění. K splnění jejich snu ale nemají vlastní prostředky na zakoupení zařízení jako jsou kotle na biomasu nebo solární panely. Jelikož dotace "Zelená úsporám" je vyplacena až po realizaci opatření, Komerční banka vám může poskytnout úvěr na zakoupení a realizaci až 100% potřebných financí. V Případě, že dotaci získáte, můžete ji využít dle vlastních potřeb. EKO úvěr můžete čerpat za účelem nákupu zařízení, které vám sníží náklady na bydlení jako je např. tepelná izolace, kotel na biomasu , solární články (termické i fotovoltaické), tepelná čerpadla nebo výstavba energeticky pasivních domů atd.

Zpracování úvěru je zdarma a oproti ostatním úvěrům získáte zvýhodněnou úrokovou sazbu. Výše úvěru se pohybuje od 30 tisíc korun. Splatnost úvěru je šest, 10 nebo 30 let a je závislá na typu úvěru. Navíc zdarma získáte pojištění schopnosti splácet a možnost kdykoli úvěr splatit. O výše zmíněnou dotaci máte možnost požádat do 30. 6. 2012 nebo do vyčerpání finančních prostředků programu. O dotaci můžete požádat i po realizaci projektu.

Bydlení a Komerční banka

Komerční banka stejně jako ostatní banky na trhu nabízejí také úvěry na bydlení, neboli hypotéky . Velmi zajímavá je Hypotéka 2v1. Její výhodou je, že neúčelovou část úvěru můžete použít na cokoli. Třeba na nákup vybavení, nábytku a podobně, ale financování musí vždy nějak souviset s danou nemovitostí. Jedná se v jakousi mutaci americké hypotéky. Ta funguje tak, že vám banka na základě toho, že zastavíte nemovitost vyplatí úvěr, u kterého nemusíte uvádět žádný účel.

To znamená, že zastavíte nemovitost, kterou vlastníte a můžete si koupit třeba auto nebo exotickou dovolenou. Nebo taky prostě jen můžete koupit jinou nemovitost a za zbylé peníze nakoupit vybavení a tak dále. Zatímco u americké hypotéky máte ale naprosto volnou ruku, tady musíte dokládat, že jste neúčelovou část úvěru přece jen účelově využili. Neúčelová část může dosáhnout až 400 tisíc korun. Hypotéka 2 v 1 se splácí měsíčně formou anuitních částek (vždy k 25. dni v měsíci), vždy až po úplném vyčerpání. Doba splatnosti je stanovena na dobu od pěti do 30 let. Pokud se rozhodujete pro hypotéku, vždy si pořádně porovnejte nabídky jednotlivých bank a vyberte si takovou, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Čtěte také:


HodnoceníZobrazeno: 3330x | 28. srpen 2009 | Bankovní půjčky | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!