verze pro tisk

Jak vybrat tu správnou hypotéku

Jak vybrat tu správnou hypotéku

Stavba anebo rekonstrukce domu či bytu je velice nákladnou záležitostí a jen málokdo dokáže ušetřit takové množství peněz, aby vše financoval ze svého. I proto je zapotřebí najít si optimální hypotéku, která dokáže finanční prostředky přinést. Hypotéka představuje dlouhodobou půjčku, kterou je zapotřebí uzavřít v co nejvýhodnějším provedení. Mnozí lidé jdou bohužel ihned do své banky a žádají i ni tam. Je to škoda, protože se sami okrádají o lepší možnosti, které jim může nabídnout konkurence. Pokud nevíte, jak byste měli vybírat tu správnou hypotéku, začtěte se do následujících řádků, v nichž vám poradíme.

Základní charakteristiky hypotéky

U hypotečních úvěrů je zapotřebí přihlédnout hned k několika velmi důležitým charakteristikám. Začít bychom měli pochopitelně celkovou úrokovou sazbou dané hypotéky. Ty by se měla pohybovat optimálně okolo 2 %. Pokud ještě spadá pod tuto hranici, je situace úplně ideální. Rozhodně byste ale také měli dbát na to, kolik peněz vám dokáže konkrétní společnost nabídnout. Horní hranice poskytovaných sum jsou logicky u většiny poskytovatelů dány a je třeba je respektovat. Zapomenout nemůžeme ani na fixační období. Vy sami musíte mít možnost nastavit si fixaci na dobu, na kterou potřebujete. Mělo by se jednat například o pětileté období anebo klidně i kratší nebo delší. Pouvažovat byte měli i nad postupným čerpáním peněz.

Využijte agregátor hypoték

Při výběru hypotéky se vyplatí vsadit na služby agregátku hypoték, který vám pomůže pochopitelně vybrat tu, která bude nejvýhodnější. Díky efektivnímu online porovnání budete mít všechny hypotéky a jejich charakteristiky jako na dlani. Bez větších problémů pak najdete tu pravou. To samé se týká i konsolidace půjček kterou je také nutné předem promyslet a porovnat všechny alternativy.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 1276x | 29. srpen 2015 | Bankovní půjčky | comments: 1


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

JZrYEB08Q

úterý, 17. květen 2016
19:00

Biggest takeaway: Look inside. And I actually like the thought of my purpose sitting next to me right now, jealous of the Lebkuchen I’m eating. Ha! Seriously, it’s a great feeling to know that it’s with me even though I might not be the best listener yet. Or the best at sharing my Lebkuchen. PS: Why did every PIMP get a description of what thy28#&e17;re doing in their picture except for Jacob? “This is Jacob”


posted by: JZrYEB08Q (4qkbdid7m(a)outlook.com) [Odpovědět]