verze pro tisk

Podnikatelské půjčky (OSVČ)

Podnikatelské půjčky (OSVČ)

Podnikatelské půjčky jsou skvělým způsobem, jak financovat růst vaší firmy z externích zdrojů nebo například na pokrytí nepříjemné finanční situace. Podnikatelské půjčky jsou nabízeny širokou škálou jak bankovních, tak nebankovních institucí. Podmínky pro přiznání půjčky a s tím spojené vlastnosti, jako výška úvěru, doba splatnosti či úroky se od instituce k instituci se liší. Pojďme si proto alespoň trochu rozlišit, jaké má která půjčka pro podnikatele výhod a nevýhod a na co bychom si měli dávat pozor. Základní rozdělení je tedy jasné, a to podle institucí poskytujících půjčku, konkrétně na půjčky bankovní a nebankovní.

Půjčky pro podnikatele s bankovní historií

Bankovní půjčky pro podnikatele jsou poskytovány především subjektům s alespoň dvouletou historií. Pokud takovouto historii vaše firma nemá, nezoufejte, banky dnes již nabízejí půjčky i pro začínající podnikatele.

Dalšími podmínkami jsou kladné výsledky v daňovém přiznání, žádné závazky vůči státním institucím a nesmí mít záznam v bankovním registru dlužníků. Pokud některé z těchto kritérií nesplňujete, nezbývá vám nic jiného než se obrátit na nebankovní sektor.

Při vyřizování půjčky pro podnikatele v bankovním sektoru se můžete spolehnout na rychlé vyřízení a také na jistou finanční stabilitu, kterou bankovní instituce mají. Navíc se můžete rozhodnout jestli chcete účelovou nebo bezúčelovou půjčku. Jistou nepohodlností je fakt, že tuto půjčku musíte vyřídit osobně, přímo na pobočce vaší banky. Částka, kterou si můžete od banky půjčit, se pohybuje v rozmezí od několika desítek tisíc korun, po mnohamiliónové sumy. Ty můžete splácet 18 měsíců až 20 let. Záleží na tom, jaký typ úvěru si zvolíte.

Podnikatelé bez historie mají většinou smůlu

Zřídit půjčku pro začínající podnikatele v bankovním sektoru je poněkud obtížné a i přes to že některé bankovní instituce mají takovéto programy, je problém s majetkem, který by mohl zajistit jako protihodnotu poskytnutého úvěru. V tomto případě máte dvě možnosti, buď se obrátit na nebankovní sektor, nebo zažádat o jistinu u Českomoravské záruční a rozvojové banky, která je ovládána i státem a poskytne jistinu u komerčních bankovních domů. Všeobecně bývá vyřízení takovéto půjčky velmi snadné rychlé, běžně do pěti pracovních dnů.

Půjčky pro podnikatele v nebankovním sektoru, jsou vhodné zejména pro podnikatele se záznamem v rejstříku dlužníků. Velkou nevýhodou ale je, že u těchto půjček budete mít vyšší úrokovou sazbu a RPSN Na rozdíl od bankovních půjček se však nemusí předkládat tolik formulářů a její vyřízení je tak mnohem rychlejší. Podnikatelské úvěry jsou také poskytovány jako půjčky online . Další výhodou také je, že nemusíte mít podnikatelskou historii tak dlouhou jako v bankovním sektoru a navíc nemusíte mít tak velký příjem.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 3868x | 8. září 2009 | Druhy půjček | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!