verze pro tisk

Konsolidace půjček

Konsolidace půjček

Konsolidace půjček je termín, který označuje převedení několika různých půjček nebo úvěrů na jeden jediný. Jde tedy o to, že požádáte některou z bank, aby vám poskytla takzvaně úvěr na úvěry a převzala tak i veškerou administrativu s těmito úvěry spojenou. Tuto skutečnost ocení zejména ti, kteří nejsou příliš zvyklí na pravidelné papírování a neustálé sledování lhůt a obecně jakékoli vyřizování by jim činilo potíže.

Snížte své měsíční náklady díky konsolidaci půjček

Velkou výhodou tohoto produktu je především snížení finančních nákladů, které představují nejrůznější poplatky za vedení a správu úvěrů, které se v konečné fázi ukáží jako pravidelné několikasetkorunové položky. Nejdůležitější však je, že konsolidace vašich úvěrů prakticky okamžitě zajistí snížení vašich měsíčních plateb. To je docíleno tím, že banka spravující konsolidaci, rozloží dlužnou sumu do delšího splátkového období. Prakticky to znamená, že se dostanete ze situace, kdy musíte každý měsíc zaplatit více než můžete. Z dlouhodobého hlediska to však znamená, že nakonec stejně zaplatíte více než v případě úvěru vedeného na kratší dobu. Konsolidací tedy dosáhneme nižších splátek, nikoli však snížení dlužné částky. Takto vzniklý úvěr můžeme splácet až po dobu deseti let.

Každý kdo o této alternativě uvažuje, by si měl dobře rozmyslet, zda je pro něj opravdu nejdůležitější dosáhnout nejnižších aktuálních splátek, které se z dlouhodobého hlediska projeví jako vyšší výdaj. Jinak řečeno je na každém, jestli je pro něj lepší šetřit teď, aby později zaplatil více nebo naopak. Konsolidace půjček skutečně není dokonalá a může pomoci pouze tomu kdo opravdu ví, co chce.

Konsolidací půjček můžete získat, ale pozor!

Konsolidační půjčky lze obvykle sjednat na dobu jednoho až deseti let. Částka, kterou si lze takto sjednat, se pohybuje v rozmezí 20 tisíc až do částek přesahujících milion korun. Tento vyšší strop je ale možné vyřídit pouze tehdy, pokud se žadatel zaváže ručit svou nemovitostí. Tímto způsobem můžeme dosáhnout částky až jeden a půl milionu Kč. Výhodou ručení je také to, že má klient nižší úrok a to zhruba o polovinu. Tím se úroky dostávají na obecně běžnou hodnotu úroku u jiných bankami poskytovaných půjček. Je dobré také bance sdělit na co tento úvěr hodláte použít, pokud jim toto sdělíte, nebudou při rozhodování o půjčce počítat s vašimi starými dluhy. Budou počítat pouze s nově zřízenou měsíční splátkou.

Poslední věcí, kterou je dobré učinit před zřízením konsolidačního úvěru, je zvážení všech pro a proti. To znamená počítat všechny stávající půjčky a jejich úrok s dlouhodobého hlediska, zároveň také zjistit tyto údaje o konsolidační půjčce a hlavně vyhledat instituci s nelepšími podmínkami. Pak jen stačí údaje porovnat a rozhodnout se za je konsolidační půjčka pro vás výhodná či nikoli.


HodnoceníZobrazeno: 3084x | 9. září 2009 | Druhy půjček | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!