verze pro tisk

Půjčky na bydlení nabízejí hned několik možností!

Půjčky na bydlení nabízejí hned několik možností!

Půjčky na bydlení jsou v dnešní době prakticky ne denním pořádku a spousta lidí si již vůbec nedovede představit, že by bez čerpání nějakého úvěru mohla kdy vůbec bydlet. Nabídka půjček je v současnosti poměrně vysoká a vybrat si mohou klienti ze služeb hned několika bankovních i nebankovních institucí. K tomu, aby lidé mohli různé úvěry a hypotéky získat, musejí splnit určitá kritéria, která jsou jednotlivými poskytovateli úvěrů a hypoték stanovena. Prokázání schopnosti splácet v podobě dokladu výše a pravidelnosti příjmů nemusí mnohdy k poskytnutí půjčky stačit. Od určité výše banky požadují zajištění jimi poskytovaného úvěru prostřednictvím nějakého nemovitého majetku. Většinou jako zástava slouží samotné rodinné domy, na které je vlastně úvěr čerpán.

Několik důležitých věcí k poskytnutí půjčky na bydlení

Před uzavřením úvěrové smlouvy je nesporně důležité velmi důkladně a pečlivě zvážit, jakými možnostmi z pohledu splácení vlastně disponujete, a je třeba také probrat veškeré situace, které by mohly v budoucnu nastat. Je možné, že v budoucnu dojde k jistému poklesu vašich příjmů, což by mohlo postupně vést ke snížené schopnosti splácení úvěru. Většina bankovních ústavů je schopna nabídnout odklad splácení, nicméně většinou je tento odklad počítán v řádu několika měsíců. Poměrně zásadní charakteristikou konkrétní půjčky na bydlení je bezesporu úroková sazba. Její výše se v podstatě odvíjí od několika skutečností. Jsou jimi například konkrétní společnost poskytující úvěry na bydlení, typ úvěrového produktu, výše cílové částky, na niž je daná půjčka vázána anebo délka fixace úrokové sazby Čím vyšší tato sazba je, tím je logicky daný úvěr pro banku rizikovější. Úroková sazba a délka splatnosti společně určují, jak vysoká bude měsíční splátka.

Které půjčky na bydlení lze zvolit?

První možností půjčky na bydlení je úvěr ze stavebního spoření. K tomu, aby jej klient získal, potřebuje mít uzavřenou minimálně po dobu dvou let stavební spoření a naspořeno alespoň 40 procent z výše cílové částky. Překlenovací úvěr slouží hlavně těm osobám, které nesplnily předchozí požadavky k získání klasického úvěru ze stavebního spoření. Třetí možností získání půjčky na bydlení je využití hypotéky. Ta je ovšem podmíněna tím, že je klient nucen poskytnout určitou zástavu společnosti, která hypotéky poskytuje.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 2079x | 14. červen 2010 | Hypotéky | comments: 1


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

GroqcMicXV

středa, 8. červenec 2015
22:05

So much info in so few words. Tooltsy could learn a lot.


posted by: GroqcMicXV (2aruliwcyw(a)outlook.com) [Odpovědět]