verze pro tisk

Dotace na hypotéky pro mladé lidi

Dotace na hypotéky pro mladé lidi

Poměrně smutným faktem se stala ta skutečnost, že procentní úroková sazba u hypoték již překročila pětiprocentní hranici. Mladí lidé by ovšem nemuseli příliš věšet hlavu, jelikož stát je schopen jim přispět opět pomocí dotace splátky jednoho procenta z úrokové sazby. Splátky hypotéky mohou být dotovány mladým lidem, kteří začali úvěr čerpat od 1. února roku 2010 do 31. ledna roku 2011. Výše hypotéky, kterou mohli klienti takovým to způsobem získat, byla omezena. U bytu byla její maximální výše stanovena na 800 tisíc korun a u rodinného domku na 1,5 milionu.

Dotace pro konkrétní hypotéky

Výše samotné úrokové dotace je platná pouze po dobu platnosti konkrétní úrokové sazby. Jaké jsou tedy zásadní podmínky pro získání úrokové dotace konkrétní hypotéky? Hypotéky inu nejsou žádné půjčky ihned anebo půjčky, které by byly poskytovány rychle. První podmínkou žadatele je věkový limit, který nesmí překročit v roce žádosti o hypotéku 36 let. Samotnou žádost o podporu hypotéky musí podat nutně fyzická osoba. Žadatel také nesmí být již majitelem nějakého bytu či rodinného domu. Velmi důležité pro to, jestli bude tato půjčka s dotací žadatelům poskytnuta, bude skutečnost, jestli není nemovitost starší dvou let.

Vyberte si společnosti, které dotace poskytují

Rozhodně je také třeba dát si pozor na ten fakt, že všechny bankovní ústavy tuto dotaci neposkytují. Ostatně ani klasická půjčka za určitých podmínek u některých bank není možná. Na mysli máme například půjčky bez registru ihned anebo další možná řešení půjček ihned.

Žádosti o dotace

Když si vezmeme celkovou sumu, která je vyhrazena k dotaci hypoték v roce 2010, tak ta činí 45 milionů korun. Písemnou žádost musí žadatel vystavit přímo bankovní instituci, u které žádá o hypotéku. Je třeba také konstatovat, že nějakých speciálních akcí a taháků pro nové klienty bylo na začátku minulého roku velmi málo.


HodnoceníZobrazeno: 2165x | 12. červenec 2010 | Hypotéky | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!