verze pro tisk

Jak najít výhodnou hypotéku

Jak najít výhodnou hypotéku

K financování nového bydlení, případně rekonstrukci toho stávajícího, můžete využít hypotéku. Jde o dlouhodobou formu úvěru, který je obvykle přímo vázán účelem na financování koupě a rekonstrukce nemovitostí, peníze nelze čerpat na nic jiného. V současné době máte na výběr z celé řady produktů. Liší se od sebe výší úrokových sazeb, ale i dalšími kritérii. Proto je dobré se před sjednáním hypotéky nejprve dobře zorientovat tak, abyste si našli tu nejvýhodnější. Přinášíme vám pár rad, jak najít výhodnou hypotéku, která nebude příliš zatěžovat váš rodinný rozpočet.

Všímejte si úrokových sazeb a výší měsíčních splátek

Nejdůležitější roli hraje výše měsíčních splátek. Hypotéka se totiž splácí v pravidelných splátkách, a to až po dobu 20 let. Výše splátek je důležitá, jde o totiž o značné zatížení vašeho domácího rozpočtu. Před tím, než si úvěr sjednáte, je tak nezbytné si provést výpočet, kolik za ni budete měsíčně platit. K tomu vám poslouží jednoduchá hypoteční kalkulačka. Do ní stačí zadat pouze základní údaje. Jde o výši hypotéky, kterou požadujete, dále pak také hodnotu nemovitosti, ke které se bude daný úvěr vztahovat, délka splatnosti a také fixace.

Využijte možnosti fixace úrokových sazeb

Fixací se rozumí doba, po kterou máte od poskytovatele (banky) garantovanou stejnou úrokovou sazbu. To vám zajistí, že například po dobu 5 let nebudou měsíční splátky postupně navyšovány. Fixace je poměrně důležitou součástí hypotéky a měli byste se u banky zajímat, zda a na jak dlouhou dobu ji poskytuje.

Sjednání provedete online

Výhodou hypotéku si můžete na internetu nejen spočítat, ale také rovnou vybrat. Vybrané weby vám na základě výpočtu rovnou nabídnou konkrétní možnosti, u jaké banky je pro vás nejlepší a nejvýhodnější hypoteční úvěr uzavřít. Žádost pak můžete obvykle rovnou podat online, během několika hodin se vám pak ozve zástupce banky a sdělí vám následující kroky, které povedou ke sjednání hypotéky.

Komerční sdělení

-sov-


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


Zobrazeno: 3881x | 14. leden 2015 | Hypotéky | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!