verze pro tisk

Cofidis

Cofidis

Společnost Cofidis zná asi každý, minimálně z televize či jiných médií. Cofidis je nebankovní společnost, která se zabývá úvěry. Majoritním vlastníkem je skupina CARMEN, v níž je zastoupena i jedna z nejvýznamnějších evropských bank a minoritním vlastníkem je pak skupina, jež sdružuje společnosti, které se specializují na prodej produktů a finančních služeb, které jsou poskytovány tzv. na dálku. I z toho důvodu jsou půjčky Cofidis velmi oblíbené.

Cofidis působí nejen u nás, ale také v dalších osmi zemích na evropském kontinentě. Tato společnost původně vznikla, aby umožnila klientům nakupovat na splátky, postupem času však začala rozvíjet své finanční aktivity dostupné pro každého. Cofidis je specialista v poskytování nebankovních úvěrů na dálku již pět let, ve Francii tato společnost působí téměř 30 let. Díky mnoha způsobům komunikace umožňuje Cofidis jednoduchý přístup ke všem svým službám. A jak že můžete komunikovat? Telefonicky, prostřednictvím internetu, faxem nebo pomocí pošty. Oproti klasickým bankovním domům je vyřizování nejrůznějších problémů i dotazů několikanásobně rychlejší a přehlednější. Společnost stále rozvíjí svůj kvalifikovaný tým, aby mohla zákazníků nabídnout služby na vysoké úrovni.

Klienti Cofidis na prvním místě

Na základě průzkumu, do nějž byly zapojeny největší nebankovní společnosti na českém trhu, byl vytvořen tzv. Index predátorského úvěrování (IPU). Ten by měl zpřehlednit trh s nebankovními úvěry a půjčkam a zároveň by se měl stát podkladem pro tzv. Kodex etického úvěrování, o jehož přijetí iniciátoři průzkumu usilují.

Cofidis se dobře umístil ve tří z pěti dílčích indexů IPU, a tím získal označení nejméně rizikové společnosti. Kromě nejnižší ceny produktu byla kladně ohodnocena i absence využívání institutu dozorčí doložky a využívání úroků z prodlení dle občanského zákoníku.

Svým klientům Cofidis nabízí možnost sjednat pojištění, které jim umožní pokrýt měsíční splátky poskytnutého úvěru nejen v případě dočasné pracovní neschopnosti, ale i úplné a nezvratné ztráty samostatnosti, smrti a ztráty zaměstnání, a to u mezinárodní instituce působící v západní Evropě. Společnost Cofidis myslí především na klienty.

Hlavní výhody půjčky Cofidis

K hlavním výhodám u nebankovní společnosti Cofidis patří rychlost. Peníze můžete mít do 24 hodin po konečném schválení úvěru. Navíc si takto můžete půjčit od 10 do 150 tisíc korun. Vždy se jedná o bezúčelný úvěr. Nikdo se vás nebude ptát na důvod, proč si peníze půjčujete. To může být velkou výhodou, nikdo po vás nebude chtít faktury, jestli jste peníze opravdu použili na stanovený účel.

To vše bez nějakých poplatků, nebudete platit žádné měsíční poplatky ani poplatek za vyřízení úvěru a navíc si vše vyřídíte kdykoli přímo z pohodlí vašeho domu buďto telefonicky nebo přes internet. K velkým výhodám půjčky u nebankovní společnosti Cofidis patří i to, že úvěr můžete kdykoli předčasně splatit, aniž byste za to byli jakkoli sankcionováni nebo vás čekalo nějaké složité papírování.

Půjčku si můžete pojistit

Půjčku navíc můžete pojistit proti neschopnosti splácet a ke každé půjčce nad 40 tisíc korun získáte bonus ve formě výhodné karty Cofidis. Vaši půjčku máte také vždy pod kontrolou díky přístupu do klientské zóny.

Každá mince má dvě strany i u Cofidis

K nevýhodám půjčky od společnosti Cofidis Česká republika, patří to, co je typické pro všechny nebankovních instituce, a to vyšší úroková míra, než jakou nabízejí banky. Nešvarem je i navýšení RPSN, tedy roční procentní sazby nákladů při nedodržení podmínek, které stanovuje smlouva.

Co z toho vyplývá v praxi?

V praxi to znamená, že pokud půjčku nesplatíte ve stanoveném termínu a ačkoli vaše RPSN je třeba kolem 7,4 %, stávající úvěr vám bude navýšen minimálně o 15,9 % z závislosti na jeho druhu. Nebankovní společnosti nemají přístup k registru dlužníků tak, jako to mají banky, proto si nemohou ověřit vaši bonitu a poskytují půjčky bez registru ihned . To často vede k tomu, že jste telefonicky nebo elektronicky dotazováni na vcelku detailní informace o vašem majetku a podobně.

Je vyžadován doklad o příjmu

Další nevýhodou je doklad o příjmu, který je zde vyžadován. Pro některé tato skutečnost znamená konec snah o půjčku, pro některé to ale může být spíše výhoda. Půjčku si vždy dobře rozmyslete, abyste tak předešli nepříjemným možnostem velkého navýšení splátek. Nebankovní společnosti vynakládají velké finanční sumy na vymáhání pohledávek a exekutorské firmy.


HodnoceníZobrazeno: 4764x | 17. srpen 2009 | Nebankovní půjčky | comments: 2


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

MARIE M.

pondělí, 19. říjen 2009
14:45

DOBRÝ DEN,MÁ DCERA MÁ U VÁS PŮJČKU,KTERÁ BUDE V DOHLEDNÉ DOBĚ SPLACENÁ A CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT, ZDA BY NEŠLO ZAŽÁDAT O DALŠÍ PŮJČKU U VÁS S TÍM, ŽE BY SE OBNOVILA SMLOUVA, KTERÁ BYLA SEPSANÁ V ROCE 2007.DĚKUJI HEZKÝ DEN S POZDRAVEM MARIE MELICHAROVÁ.
---------------------------------
Zpráva byla upravena adminem 19.10.2009 ve 20:24:04


posted by: MARIE M. (MAAXXILKA21(a)SEZNAM.CZ) [Odpovědět]

1jvOFx4tD8C

čtvrtek, 9. červenec 2015
13:34

Přetočedm z VHS na DVD.Přetočedm z VHS kazet na DVD. Uchovejte si trvale na DVD ze1znamy sveatb, pohřbů, oslav, vfdletů, dětskfdch radove1nek, těhotenskfdch ultrazvuků i jinfdch rodinnfdch či společenskfdch ude1losted, o ktere9 nechcete dedky modernějšedm technologiedm přijedt. Cena dle de9lky kazety 1 hodina 50kč plus poštovne9, možno i osobně. Dalšed informace zašlu na email: tel: 605951563


posted by: 1jvOFx4tD8C (4wtdvjw8(a)outlook.com) [Odpovědět]