verze pro tisk

Vybíráme nebankovní půjčky

Vybíráme nebankovní půjčky

Platí pravidlo číslo jedna, čím více vyděláváte, tím více si můžete půjčit. Čím větším majetkem můžete ručit, také dostanete vysoké půjčky. Vlastně to je v rovnováze s garancí protihodnoty, v podstatě v charakteru železného pravidla a zákona, že bankovky jsou kryté zlatem.

Věřte, že na dobré slovo, úmysl či potřebu náhlého finančního přežití Vám nepůjčí nikdo. Dále platí, že k veškerým půjčkám potřebujete platný doklad totožnosti, minimálně jeden, spíše dva, potvrzení o zaměstnání a příjmu, většinou alespoň za poslední tři měsíce, počet vyživovaných osob, počet a výši splátek, čisté záznamy v rejstříku dlužníků, u nebankovních půjček se toto většinou toleruje a nehledí se na to tolik, avšak i tady se požaduje záruka ve formě doloženého příjmu, čísla bankovního účtu, samozřejmě dokladů a eventuelně materiálního vlastnictví podle výše požadované částky půjčky. Také je častý dotaz na to, zda máte exekuci.

Pokud jste v určité krajní situaci, opravdu vám doporučujeme neváhat a vzít jakoukoliv brigádu a práci ve vašich schopnostech a možnostech, a pak můžete na zlepšení situace po doložených příjmech žádat o půjčku na pokrytí finančních ztrát či nové plány.

V normálním zaměstnaneckém životě platí, že pokud jste řádně zaměstnáni a chcete si zkrátka zlepšit životní úroveň nebo nečekat dva roky poctivého spoření na nové auto, byt či vybavení domácnosti, máte celkem dobré vyhlídky na bezproblémové získání půjčky. Odborný poradce prověří vaši bonitu a dle schopnosti splácet vám banka či další instituce i nebankovní sektor nabídne možný rozsah půjčky.

I tady si dávejte pozor. Některé společnosti, a není jich málo, nabízí velmi vysoké půjčky a je jen na Vás, zda se necháte unést a zlákat nabídkou závratných možností nabytí Vašeho snu. Procitnutí může být velmi kruté v podobě právníků a hrozby exekutorů už po třech nezaplacených splátkách. Je opravdu dobré se v těchto kruzích držet na pevné zemi a neztrácet zdravý selský rozum či dobře si hlídat zaměstnání a platební morálku. Zajímavostí na tomto trhu je např. novinka jako Finská půjčka, kde vám téměř obratem půjčí na vykrytí finančního schodku mezi výplatami. Po prvním řádném splacení si můžete zažádat znovu o vyšší částku atd. Je třeba platit v termínu, který může být maximálně třikrát prodloužen. U společností jako Home Credit, Financel Provident apod. najdete na internetu on-line formulář, kde se můžete po vyplnění obratem dozvědět schválení vaší půjčky formou e-mailu nebo sms. Většina těchto specializovaných společností nabízí obratem kontakt a peníze do 24hodin či týdne.

V bankách je postup podobný a nejčastější formou úvěru či půjčky je možnost kontokorentu, kdy můžete celkem pohodlně s nižším úrokem pravidelně čerpat do mínusu ve stanovené výši. Platí pravidlo, že alespoň jednou za půl roku účet vyrovnáte do kreditu. Pokud ne, ztrácíte možnost kontokorentu a obnovuje se tato možnost až zase po delším čase, např. po dalším půl roce. Výše úroků u všech společností je různá a většinou se odvíjí od výše půjčky, splátky a doby splátek.

Protože i tento trh je značně konkurenční a na trhu je opravdu velké množství společností i právnických či fyzických osob, jsou úroky i podmínky podobné.

Dále je to o výběru a podrobném prostudování při hledání toho nejvhodnějšího poskytovatele půjčky pro vás, vaše možnosti a Vaše účely a záměry, na které chcete získat půjčku, úvěr či hypotéku, většina společností má velmi přehlednou navigaci.

Hodně štěstí, opatrnosti a zdravého rozumu při výběru a hlavní orientaci na tomto trhu ve Vašem výběru!


HodnoceníZobrazeno: 2464x | 8. leden 2011 | Nebankovní půjčky | comments: 1


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Provident

pátek, 12. srpen 2011
12:22

Doporučujeme také půjčky Provident - snadná dostupnost pro každého.


posted by: Provident (info(a)novapujcka.cz) [Odpovědět]