verze pro tisk

Nebankovní půjčky neznamenají jen problém

Nebankovní půjčky neznamenají jen problém

Nebankovní půjčky jsou možností, jak řešit finanční situaci u osob, které v bance se žádostí o půjčku neuspějí a potřebují peníze. V dnešní době si moc lidí život bez půjčky nedovede představit. Je to dáno ekonomickou situací, která se bohužel nelepší.

Půjčky z banky nemusí vyjít

Získání půjčky v bance není vůbec jednoduché, své potenciální zákazníky si vyhledává v registru dlužníků a chce doložit příjmy. Proto lidé často sahají po kompromisní možnosti a berou si nebankovní půjčky, kvůli kterým se ale často zadluží. Asi největším problémem u těchto úvěrů jsou velmi vysoké sazby úroků. Ale pokud se člověk dostane do finančních potíží, často mu nezbývá nic jiného, než se zadlužit tímto způsobem. Nebankovní půjčku totiž člověk dostane téměř vždy a není kolem vyřizování tolik papírů, je to mnohem snazší. Bohužel ale existují i takové nebankovní instituce, kterým mnozí důvěřiví lidé v tíživé situaci lehce naletí.

Nebankovní půjčky a jejich úroky

Úroky jsou často neúnosně vysoké a postup při vymáhání peněz je nelítostný. RPSN běžného bankovního úvěru se pohybuje v průměru mezi 15% a 30%. U nebankovní půjčky se musí počítat minimálně se 70% a velmi často je toto číslo i mnohem vyšší, záleží na poskytovateli. Každopádně, když člověk potřebuje peníze ihned na ruku, nic jiného mu nezbývá, než sáhnout po té horší, avšak dostupnější možnosti. Před podepsáním smlouvy by si ji člověk měl co nejdůkladněji přečíst, aby se nedostal do spárů podvodu.

Splácejte své závazky

Je opravdu důležité být pečliví, co se týká splácení nebankovních půjček, jak už bylo jednou podotknuto – postihy bývají velmi přísné. Vzít či nevzít nebankovní půjčku? Každý by měl zhodnotit svou momentální situaci a rozhodnout, co bude pro něho ta nejlepší volba.


HodnoceníZobrazeno: 2239x | 25. únor 2011 | Nebankovní půjčky | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!