verze pro tisk

Essox

Essox

Essox s.r.o. je další nebankovní institucí působící na českém finančním trhu. Společnost se těší podpoře nadnárodní finanční skupiny Société Générale, která působí ve více než 77 zemích světa. Essox s.r.o. je dceřiná společnost Komerční banky a.s. a francouzské SG a nabízí na finančním poli mnoho zajímavých produktů. Společnost na českém trhu působí již pět let a hlavním cílem je klientovi vybrat správnou úvěrovou strategii a řešení jeho finanční situace. K hlavním produktům společnosti patří splátkový prodej, dále Essox poskytuje spotřebitelské úvěry nebo vám zřídí kreditní kartu, se kterou nebudete potřebovat hotovost.

Hledejte informace u Essox

Co se týče spotřebitelských úvěrů, ty jsou poskytovány buďto na bydlení nebo pro služby a volný čas. Co se týká té první varianty, již z názvu vyplývá, že vám Essox s.r.o. poskytne úvěr na bydlení. Za vyřízení úvěru neplatíte žádné poplatky, peníze můžete využít nejen na rekonstrukci, ale také na nákup spotřebičů či dalšího zařízení. Essox neudává žádná konkrétní čísla, podle toho, jakou sumu si chcete půjčit, dostanete buď 100% částky anebo budete muset složit nějakou zálohu.

Essox

Úroková sazba je prý úměrná vypůjčené částce, výši splátek a době splatnosti. Jak vidíte, pokud máte o půjčku zájem, společnost žádné bližší informace neuvádí a pod uvedenými pojmy si každý představí něco jiného.

Na internetu pak pracně můžete vyhledat některé informace, například že si můžete půjčit tři až 200 tisíc korun na dobu pět až 45 měsíců. Výhodou je, že společnost nenahlíží do registru dlužníků, ovšem je součástí sdružení SOLUS, tzn. že pokud je o vás veden záznam jako o někom, kdo řádně nesplácí své pohledávky, Essox s. r.o. vám další peníze určitě nepůjčí.

Co se týče úvěru pro služby a volný čas, je zde v podstatě stejná situace, jako u úvěru na bydlení. Žádná konkrétní čísla nenajdete, ty se zřejmě dozvíte až ze smlouvy. Peníze můžete využít třeba na dovolenou. Podmínky, které musíte splňovat jsou stále podobné, takže musíte být občanem ČR, musí vám být víc než 18 let a pro vyřízení úvěru potřebujete dva doklady totožnosti.

Dále Essox s.r.o. nabízí možnost pojištění schopnosti splácet a při předčasném splacení se vyhnete sankčním poplatkům. Proč ovšem společnost neuvádí tyto informace na svých webových stránkách je záhadou.

Další produkty firmy Essox

Leasing

Essox nabízí také leasing strojů a zařízení. Na leasing tak můžete koupit nejen auto, ale také zemědělskou či lesnickou techniku, kancelářskou a výpočetní techniku, gastrozařízení a různé stroje. Firma nabízí nízký leasingový koeficient, dobu splácení až 60 měsíců a slibuje individuální přístup. Těžko říct, jaká je výše úrokové sazby, maximum částky a podobně.

Futura karta

Dalším produktem je Futura karta, což je kreditní karta, se kterou nepotřebujete hotovost. Od klasické bankovní karty se liší tím, že není napojená na bankovní účet. Peníze z této karty můžete čerpat až do výše nastaveného limitu, který společnost neuvádí. Kreditní kartu získáte pouze tehdy, jste-li klientem společnosti Essox, se kterou jste uzavřeli úvěrovou nebo leasingovou smlouvu a řádně platíte měsíční splátky.

Karta má týdenní limit 10 tisíc korun a za výběr hotovosti z bankomatu platíte 25 až 35 korun podle toho, zda využijete služeb bankomatu Komerční banky či nikoli. Karta je chráněna PINem, který vám bude doručen poštou, dále podpisem na zadní straně a heslem, které slouží pro komunikaci se zákaznickým servisem.

Jak vidíte, informovanost klienta o službách, které Essox nabízí není zrovna velká. Doufejme, že své zákazníky u podpisu smlouvy společnost informuje lépe. Výhodou takových úvěrů je rychlost a nehrozí vám ani žádné velké prověřování. U nákupů na splátky nepotřebujete žádnou hotovost, maximálně abyste měli na první splátku. U nebankovních půjček byste měli věnovat velkou pozornost smlouvě, kterou podepisujete.

Některé společnosti se snaží své klienty odradit drobným písmem nebo přehnanou délkou smlouvy, tak jim nesedněte na lep. Smlouvu si klidně projděte a pokud vám nebude něco jasné, vždy se dobře informujte. Zkuste si na internetových serverech najít, co má taková smlouva obsahovat, na co konkrétně byste se měli zaměřit a zeptat. Mít rychle peníze bez zbytečného dokazování příjmů a náhledů do registru dlužníků je jistě příjemné, ale určitě pak nechcete platit nějaké sankční poplatky jen proto, že jste smlouvě nevěnovali pozornost jakou si zasloužila.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 19389x | 17. srpen 2009 | Nebankovní půjčky | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!