verze pro tisk

Půjčky do 5000

Půjčky do 5000

Krátkodobé půjčky, které se inzerují snad na každém kroku, jsou obvykle mikr půjčkam s velice krátkou dobou splatnosti. Toho důvodu se také poskytují v nižších částkách okolo 5000 Kč . Je to zároveň částka, o kterou je nejčastější zájem a z dlouhodobých průzkumů je také jasné, že právě tato výše půjčky je dostatečná na to, aby ji žadatelé mohli splatit v řádném termínu.

Kdy si o půjčku zažádat?

Mnoho lidí, zejména zaměstnaných, si říká, že taková částka ani nestojí za to, aby o půjčku v této výši žádalo. Jenže o mikro půjčky do 5000 mají zájem zejména osoby, které dlouhodobě nemají příjem a žijí většinou z sociálních dávek. Tyto jim stačí pouze na pokrytí základních životních nákladů. V případě, že se jedná o náhlé a nečekané výdaje, tak jim tato částka nestačí a jsou nuceni žádat o půjčky do 5000.

Jsou půjčky do 5000 výhodné?

Určitě se nejedná o extra výhodnou nabídku, protože tyto půjčky jsou nebankovní charakteru a také s velice krátkou dobou splatnosti. Půjčenou částku spolu s navýšením vrátit velice brzy. Mnoho lidí si tak zřídí půjčku s tím, že pár stovek navíc budou mít a nebude problém tak částku vrátit. Mnohdy se ale stane, že se se splátkou zpozdí a nastalá situace může být příčinou vzniku dluhové pasti.

Dluhová past

Půjčky do 5000 Kč patří mezi půjčky krátkodobé, ale i u nich hrozí riziko možnosti vzniku dluhové pasti. Stačí se zpozdit s platbami a výše úroku či pokuty za nedodržení platby naroste mnohonásobně.

Pokud má dotyčný příjem pouze ze sociálních dávek a je závislý na státu, může se stát, že nemusí svým závazkům dostát. Je proto důležité, dříve než o půjčku zažádáte, popřemýšlet a zvážit, zda peníze opravdu potřebujete a budete moci půjčku v řádném termínu splatit.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 3585x | 24. únor 2015 | Nebankovní půjčky | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!