verze pro tisk

Chcete si půjčit od nebankovní společnosti a mít jistotu, že se nenapálíte?

Chcete si půjčit od nebankovní společnosti a mít jistotu, že se nenapálíte?

Pro malé a krátkodobé půjčky už se v dnešní době nevyplatí chodit do banky a čekat několik dnů na vyřízení žádosti. Pomoc už dlouhá léta nabízí nebankovní půjčky. Musíte si ale dát velký pozor na poskytovatele. Seriózního poznáte hned podle několika charakteristik. Jaké to jsou?

Novela zákona vyčistila prostředí

V prosinci 2016 vešla v účinnost novela zákona o spotřebitelském úvěru (více o ní zde ). Vznikla i proto, aby „vyčistila“ nebankovní sektor a odstranila z něj podvodné firmy, které okrádají klienty. Nově může společnost poskytovat nebankovní půjčky jen v případě, když:

  • doloží kapitál ve výši 20 000 000 Kč,
  • má poskytovatel (fyzická osoba) středoškolské vzdělání,
  • licenci od ČNB.

Najděte si nejlepší nabídku

Skutečně seriózní poskytovatelé nepotřebují poznámky pod čarou ani skryté poplatky. Podávat komplexní informace je například jednou ze stanov APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Jedná se o zájmovou a dobrovolnou skupinu poskytovatelů nebankovních půjček. I jejich cílem je, aby na trhu působily společnosti, které klientům „nehází klacky pod nohy“, ale naopak se jim skrze atraktivní nabídku snaží poskytnout půjčku jako pomoc. Nebankovní půjčka je pomocná ruka.

Poskytne i půjčku zdarma

Spolehlivé společnosti vám dokonce nabídnou i půjčku zdarma. Oblíbená je například rychlá půjčka zdarma od Via SMS s.r.o. (jedna za zakládajících firem APNÚ). Nabízí půjčku na 30 dní ve výši až 8000 Kč. Když peníze vrátíte včas, nezaplatíte ani korunu navíc. Via SMS nezdražuje nikdy. Musíte si vždy promyslet, zda je nutné si peníze půjčit? Peníze navíc se hodí před výplatou, nebo když máte nečekaný výdaj (například nedoplatek za elektřinu apod.). Naopak není příliš rozumné si půjčovat na věci, které vlastně nepotřebujete, jako je například dovolená aj.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


Zobrazeno: 1333x | 2. říjen 2017 | Nebankovní půjčky | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!