verze pro tisk

Využijte své právo na pojištění

Využijte své právo na pojištění

Pojištění jakožto jeden z výdobytků moderní společnosti využívá obrovské množství lidí a mnohdy se dokonce stává to, že lidé platí určitý typ pojištění a vylstěn ani neví, co platí. Pouze strach o jejich majetek a také zdraví jim velí platit všechno, co si na počátku sjednali. Tato varianta pochopitelně není ideální, jelikož lidé by měli přesně vědět, co platí a komu tyto poplatky opravdu jdou.

Vyberte si pojištění na míru

Pojištění v globálním měřítku může jednoho člověka stát i několik tisící korun ročně. I proto je třeba si jednotlivé druhy pojištění projít a uvědomit si, co vlastně pojišťujete a jaká výše vložených finančních prostředků je ideální. Základem veškerých pojišťovacích produktů je bezesporu pojištění životní. To se uzavírá na různé druhy úrazů včetně trvalých následků a také možného úmrtí pojišťované osoby. Životní pojištění je dobré uzavřít, jelikož člověk nikdy neví, co se s ním může stát. Často tento typ pojištění uzavírají zejména noví žadatelé o úvěry a hypotéky. Bankovní společnosti jednoduše potřebují nějaké záruky, což jim právě životní pojištění osob zaručí.

Různé druhy pojištění

Dalším velmi často uzavíraným pojištěním je bezesporu pojištění sociální. To platí většinou zaměstnavatel a fyzickým osobám se toto pojištění strhává z jejich mzdy. Ostatně člověk má v podstatě jistotu, že se jednou dožije požehnanějšího věku, kdy odejde do důchodu a právě peníze na důchod pocházejí z tohoto sociálního pojištění

Vybíráme povinné ručení

Důležité je bezesporu také povinné ručení vozidel, jehož uzavření je povinné. Povinné ručení v současné době nabízí velké množství společností. Není problém si vybrat povinné ručení levněji a naopak dráž. Pojišťovny k povinnému ručení nabízejí mimo jiné také různé bonusy, díky kterým pak fyzické i právnické osoby za pojištění vozidel platí každým rokem o něco nižší částky.

Pojištění domácnosti

Z dalších druhů pojišťovacích produktů je hojně uzavíráno pojištění domácnosti. Pojistit lze jak rodinné domy, tak i byty a další obytné prostory. Velmi zajímavým typem je také pojištění odpovědnosti za škodu, které spočívá v náhradě škody v případě, kdy například lidé vytopí své sousedy anebo způsobí ostatním lidem nějakou jinou újmu. Pokud se člověk vydá na cesty, tak by neměl odjíždět bez cestovního pojištění. Jestli se člověk pojistí, anebo ne, záleží pouze na něm, nicméně v životě není prakticky nic jisté a situace, které se lidem stávají, nelze mnohdy očekávat, takže na zadní vrátka je lepší myslet!


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


Zobrazeno: 2213x | 16. květen 2010 | Rady a postupy | comments: 1


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

SJ2LprMh2Hg

úterý, 17. květen 2016
20:45

Never would have thunk I would find this so inlbspensaide.


posted by: SJ2LprMh2Hg (3n0hzr08(a)outlook.com) [Odpovědět]