verze pro tisk

Vybíráme si překlenovací úvěr

Vybíráme si překlenovací úvěr

Jestliže dojde k situaci, že člověk nesplní určité požadavky konkrétní bankovní instituce pro poskytnutí úvěru ze stavebního spoření, může požádat o překlenovací úvěr. Z konkrétních podmínek, které je třeba splnit k získání řádného úvěru ze stavebního spoření, jmenujme například to, že daný klient nespoří u konkrétní banky po dobu minimálně dvou let, nevložení předepsané procentuální částky opravňující k získání řádného úvěru a další. Překlenovací úvěr je většinou klienty požadován tehdy, když na své peníze poměrně spěchají. Díky překlenovacímu úvěru lze překonat dobu mezi tím, než klient uzavře smlouvu a získá nárok na řádný úvěr ze stavebního spoření. Překlenovací úvěr může sloužit jako jakási alternativa ke klasickým hypotečním úvěrům.

Překlenovací úvěr a jeho poskytnutí

Nevýhodou pro klienty různých bankovních institucí je ta skutečnost, že na poskytnutí překlenovacího úvěru nemají žádný právní nárok. Pro jeho získání je prostě a jednoduše nutné splnit požadavky, které na člověka konkrétní spořitelny mají. Nutností je pochopitelně také vložení určitého procenta cílové částky k tomu, aby mohl vůbec konkrétní úvěr vzniknout. Z dalších podmínek vzniku daného překlenovacího úvěru je nutno zmínit prokázání výše příjmů a také poskytnutí záruky, která je stanovena bankovní institucí. Klient je podle těchto skutečností zařazen do určité rizikové skupiny a na základě této skutečnosti je mu přidělen úvěr s jistou úrokovou sazbou. Překlenovací úvěry samy o sobě nepředstavují zrovna nejlevnější záležitost, jelikož kromě toho, že klient dál spoří na svém stavebním spoření, musí také splácet podíly z celkové cílové částky. Člověk nakonec paradoxně splácí i z toho, co naspořil v části spoření.

Jaký může mít překlenovací úvěr kámen úrazu?

Hlavním kamenem úrazu u překlenovacího úvěru bývá zejména ta skutečnost, že v rámci stanovených splátek nesplácí klient žádnou jistinu. To v praxi znamená, že úroky zůstávají stejné, jako zůstává stejná i konečná dlužná částka. U klasického úvěru ze stavebního spoření anebo u hypotéky dochází k tomu, že se úroky v čase pomalu snižují. Překlenovací úvěr je splacený až v té chvíli, kdy klientovi bude přidělen klasický úvěr ze stavebního spoření. Až tehdy dochází k tomu, že klient začíná splácet onu jistinu, čímž se úroky začnou snižovat. Překlenovací úvěr může být čerpán jak zálohovým způsobem, tak i jednorázově!


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 2079x | 13. červen 2010 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!