verze pro tisk

Povinné ručení nemusí být mnohdy příliš drahé

Povinné ručení nemusí být mnohdy příliš drahé

K jedněm z mála povinných pojištění se řadí povinné ručení. Jde o pojištění které v podstatě musí uzavřít všichni uživatelé motorových vozidel, kteří chtějí, aby jejich vůz mohl být provozován na pozemních komunikacích v České republice. Bez uzavření povinného ručení nelze po českých silnicích legálně jezdit! Povinné ručení je v současné době hodně diskutovaným tématem hlavně z toho pohledu, že každá z pojišťoven nabízí tento druh pojistky v jiném znění a za jiný finanční obnos. Záleží pouze na klientech, jak se k situaci postaví a jestli se jim bude chtít hledat, která pojišťovna má služby levnější a kvalitnější.

Hledáme levné povinné ručení

Pokusme se tedy následujícími radami ukázat cestu, jak najít levnější povinné ručení a nějakou korunu takto ušetřit! Na prvním místě by měla být u povinného ručení kombinace bonus – malus. Tento bonus se týká toho, kolik kilometrů ujede konkrétní řidič, bez toho aniž by způsobil nějakou dopravní nehodu. Velmi zajímavým malusem disponuje například ČSOB pojišťovna, u níž se jeho výše pohybuje na 5 procentech za každý rok. Celkový bonus může nakonec činit až 60 procent z částky, která se platí za povinné ručení. To tak může vyjít klienta velmi levně. Je pochopitelně ideální pojistit si vozidlo na člena rodiny, jenž má tento bonus nejvyšší.

Nezapomeňte na asistenční služby

V ceně pojištění se pochopitelně odrazí taktéž kvalita poskytovaných asistenčních služeb. ČSOB pojišťovna poskytuje opravdu komplexní služby, díky kterým nezůstanete při poruše nikde dlouho stát. Tato pojišťovna nabízí povinné ručení hned ve třech variantách, Klienti si přitom mohou vybrat tu, která se jim nejvíce zamlouvá. Zajímavou variantou povinného ručení u ČSOB pojišťovny je například povinné ručení Premiant, které disponuje pojistným limitem plnění až do výše 100 milionů korun.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


Zobrazeno: 1971x | 27. červen 2010 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!