verze pro tisk

Ready made společnosti umožňují podnikání prakticky ihned

Ready made společnosti umožňují podnikání prakticky ihned

Pokud si myslíte, že začátky podnikání jsou složité, tak máte pochopitelně jednu velkou pravdu, nicméně i tak se dá říci, že si mnozí lidé v dnešní době mohou počátky svého podnikání do jisté míry usnadnit!

Odkup ready made společností

Základem celého procesu rychlého podnikání je odkoupení takzvaných ready made společností. Právě díky nim je možné začít podnikat prakticky okamžitě. Ready made společnosti jsou v podstatě takovými společnostmi, které vznikly výhradně za účelem svého budoucího prodeje. Jde o společnosti, které nevyvíjí žádnou obchodní činnost, ale jsou prakticky založeny proto, aby si je někdo koupil a mohl začít okamžitě uskutečňovat své podnikatelské záměry.

Jak probíhá prodej ready made společnosti?

Jak tedy probíhá samotný prodej ready made společnosti? Na počátku pochopitelně přichází klient, který žádá o prodej ready made společnosti. Na základě jeho žádosti si společnost, která tento prodej realizuje, připraví veškeré podklady potřebné k jednání o prodeji této ready made společnosti. Pak následuje uspořádání valné hromady a převedení změn obchodní firmy, rozšíření předmětu podnikání a možná změna sídla společnosti. Po těchto krocích následuje schválení prodeje podílu této společnosti valnou hromadou. Následně je jmenován nový jednatel společnosti. Poté, co je nový jednatel jmenován do funkce, následuje podání návrhu na změnu v zápisu do obchodního rejstříku.

Rychlé jednání je základ úspěchu

Obrovskou výhodou zakoupení již založených firem, tedy takzvaných ready made firem je především fakt, že vše proběhne velmi rychle a klient bud emoci začít podnikat prakticky okamžitě. Velkou výhodou je také ta skutečnost, že nový jednatel bude moci jménem společnosti jednat v podstatě již ode dne, kdy dojde k podpisu smlouvy o jejím odkoupení. Do pěti pracovních dnů od podpisu bude ovšem změna v obchodním rejstříku uskutečněna.


HodnoceníZobrazeno: 2006x | 3. červenec 2010 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!