verze pro tisk

Nač je třeba elektronický podpis

Nač je třeba elektronický podpis

Často se ptáte, jak zajistit autentičnost svých dat? Pokud ano, tak ideálním řešením se jeví elektronický podpis. Díky němu již bude vždy každý vědět, o čí data se jedná a jejich autenticita bude zaručena! Elektronického podpisu mohou jeho majitelé využít hned na několika různých veřejných místech. Elektronický podpis sámo sobě zaručuje neskutečnou výhodu v dnešním elektronickém světě.

Kdy se bude elektronický podpis hodit?

Když budeme jmenovat jednotlivé situace, ve kterých se člověku bude hodit elektronický podpis , tak je třeba začít u podání přehledu o příjmech a výdajích fyzických osob. Není třeba nikam chodit a vše se s elektronickým podpisem dá realizovat velmi rychle a poměrně pohodlně. To samé prakticky platí o elektronické formě podání přiznání k DPH. Elektronická forma podání tohoto přiznání je s vlastnictvím elektronického podpisu ideální záležitostí jak pro svou rychlost, tak i z pohledu ekonomičnosti, kdy člověk prakticky nepotřebuje žádné papírování. Se státní správou všeobecně je komunikace prostřednictvím elektronického způsobu velkým pomocníkem. Člověk nemusí osobně na úřady a stačí mu pouze vyplnit příslušné internetové formuláře, jejich součástí je elektronický podpis. Elektronická komunikace je umožněna díky elektronickému podpisu také se zdravotními pojišťovnami.

Výhodný elektronický podpis

Z dalšího využití elektronického podpisu jmenujme třeba podávání žádostí o různé dotace z Evropské unie. Elektronické podpisy mohou být použity také na podpisy PDF dokumentů či emailů. Zřízení elektronického podpisu v současné době není žádným problémem, jelikož jeho vznik zajišťuje hned několik renomovaných společností. Je třeba se obrátit na opravdu autorizovanou společnost, jelikož elektronický podpis, který je proveden špatně, rozhodně nebude sloužit svému účelu. Nikdo ho ostatně taky nebude respektovat a ztratí svou platnou funkci.

Zřizováním elektronických podpisů se zabývá: http://www.digitalni-podpis.cz , využijte jejich zkušeností.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x


Zobrazeno: 2223x | 2. srpen 2010 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!