verze pro tisk

Finanční hotovost a různé typy osobnosti

Finanční hotovost a různé typy osobnosti

Každý z nás má v sobě určitý potenciál, který by měl být v průběhu života rozvíjen tak, aby z něj mohlo být získáno co nejvíce užitku. I když někteří lidé nevěří, že v nich anebo v některých jejich blízkých, jak se říká, něco je, tak opak je pravdou, jelikož pouze nebyli schopni objevit v onom daném konkrétním člověku to pravé!

Důležité je znát své možnosti

Najde se velká spousta lidí, kteří jednoduše v sobě nenajdou hranice svých možností a často jsou nuceni hledat si taková povolání, která rozhodně jejich možnostem neodpovídají. Důsledek je pak zdrcující. Tito lidé nemají finanční hotovost a uchylují se k půjčkám! Právě půjčky je z jejich problémů na chvíli vytáhnout, ale potom padají do dluhové pasti a nepomůže jim často ani konsolidace půjček a půjčky nové, jež jejich špatnou situaci ještě více podpoří!

Testy osobnosti vám pomohou

V současnosti již existují možnosti, jak se těmto trablům s úspěšností vyhnout. Jednou z velmi efektivních možností je určitě test osobnosti. Právě ten totiž může bez problémů odhalit vlohy a sklony k vhodnému řešení problémů u konkrétního člověka. Základem pro další život je pochopitelně výběr střední školy. Jde v podstatě také o volbu, která konkrétního člověka do jisté míry předurčí k tomu, čím se bude v době nastávající živit! Výběr střední školy by měl probíhat nejen instinktivním způsobem a dle toho, co dítě vycházející základní školu řekne, ale také podle toho, co o něm prozradí autorizované testy osobnosti.

Metoda zvaná RIASEC

Velmi dobrou metodou se jeví například metoda zvaná RIASEC, která prozradí jednotlivé složky osobnosti daného člověka, s čímž pochopitelně souvisí i volba povolání, kterému by se měl dotyčný v budoucnosti věnovat. Testy zjistí, jestli je tato osobnost zaměřena spíše prakticky anebo teoreticky. Umí také odhalit společenské chování tohoto člověka a v neposlední řadě je schopna zaznamenat taktéž umělecké sklony osobnosti! Na základě výsledku tohoto a dalších psychologických testů je pak možné poměrně přesně odhalit, k čemu má konkrétní žák či žákyně sklony a jak by se osobnost tohoto jedince měla dále profilovat!

Rozvíjejte svůj potenciál

Platba za tento psychotest rozhodně nebude vyhozenými penězi, jelikož člověk bude mít v podstatě alespoň jakousi představu o tom, co měl v životě dělat a nespálí se! V případě, že jde konkrétní člověk pouze slepě za tím, co ho baví, tak může dojít k situacím, které byly zmiňovány na začátku článku. Tyto situace vyvolávají zbytečné trápení osobnosti v určitém oboru, ve kterém prostě není schopna rozvíjet svůj potenciál, jelikož ho prostě a jednoduše nemá dostatečný!


HodnoceníZobrazeno: 3226x | 1. září 2010 | Rady a postupy | comments: 1


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

6D8LEeHl

úterý, 17. květen 2016
21:08

I think you hit a bulylese there fellas!


posted by: 6D8LEeHl (x9ykwjw4(a)outlook.com) [Odpovědět]