verze pro tisk

Půjčka pro podnikatele

Půjčka pro podnikatele

Začínáte s podnikáním nebo chcete svůj podnik o něco obohatit? Chcete se zviditelnit na trhu pomocí reklamy či mnoho dalšího? Můžete využít půjčku pro podnikatele. Tato půjčka je rozdělena do dvou hlavních kategorií.

Tou první je půjčka z bankovního sektoru. Bankovní sektor nabízí půjčky s nízkými úroky, podmínkou je však prokázání příjmu, a naprosto čistý rejstřík ve splácení na přiklad automobilu a dalších věcí.

Druhou sférou ne nebankovní sektor. Nevýhoda nebankovních půjček je, že jsou vysoce úročeny. Zbytečně podnikatel zaplatí na úrocích než u bankovní půjčky. Výhodou je, že pokud máte vroubek v záznamech dlužníků, není na to brán velký zřetel a půjčka vám je vystavena obvykle bez problémů.

Proč půjčku pro podnikatele využít?

Hlavním důvodem je poměrně nízká administrativa spojená se získáním úvěru. Pokud jste lékař nebo veterinář, advokát a podobný podnikatel, není nutné předkládat daňové přiznání stačí pouze doložit výši vašich příjmů za poslední 3 měsíce a například doklad nebo smlouvu s budoucí či stávající zdravotní pojišťovnou. Velmi důležitým kritériem je však zřízení zástavního práva k nemovitosti. Nejčastěji se zapůjčují vysoké částky, u kterých je vesměs nutno ručit určitým majetkem. Nejčastěji se ručí nemovitostmi, ale také se může ručit majetkem společnosti nebo vaší firmy či živnosti automobily atd. Schválení takového úvěru trvá maximálně 3 dny. Úvěr pro podnikatele je poskytován až do výše 300 miliónů Kč. Banka však nikdy neposkytne částku vyšší než 70% z hodnoty zastavené nemovitosti. Splatnost tohoto úvěru je od 18 měsíců až do 20 let.

Bankovní půjčka pro podnikatele

Abyste dostali půjčku od banky, je většinou zapotřebí mít alespoň dvou a víceletou historii vašeho podnikání ať už jako fyzické osoby nebo právnické osoby, tím se rozumí skupina. Musíte předložit daňové přiznání, které musí být v pořádku. Je také zapotřebí být bez nějaké pohledávky. Pokud chcete půjčit peníze, nesmíte mít záznam v registru dlužníků. Tuto půjčku musíte sjednat vždy osobně. Tato půjčka pro podnikatele je vždy rychle vyřízena je bezúčelná i účelová.

Nebankovní půjčka pro podnikatele

K vybavení takovéto půjčky není zapotřebí nemít vroubek v registru dlužníků. I když se nějaký objeví lze tuto půjčku získat. Nevýhodou je vysoká úroková míra a vyšší RPSN. Velkou výhodou zřízení takové půjčky je, že nemusíte předkládat tolik dokladů a formulářů a vyřízení je velmi rychlé. K vyřízení této půjčky stačí mít pouze pár měsíční podnikatelskou historii a není k tomu zapotřebí ani velký příjem.


HodnoceníZobrazeno: 2077x | 22. září 2010 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!