verze pro tisk

Elektronický podpis umí uspořit čas

Elektronický podpis umí uspořit čas

Moderní doba si žádá moderní řešení a bez elektronického podpisu se mnozí lidé již v současnosti nejsou schopni vůbec obejít! Právě tento typ podpisu je schopen ušetřit velkou spoustu času na mnohých úřadech, které jej berou v potaz. Elektronického podpisu se používá hlavně k zajištění integrity a autenticity konkrétního podpisu určitého člověka. Určitě bychom tedy měli jít s dobou a využívat vše, co nám usnadní naši komunikaci.

Výhody elektronického podpisu

Jinými slovy, kvalitní elektronický podpis získaný prostřednictvím různých kryptografických metod za účasti třetí strany je věrohodný a zajistí to, že jej nebude možno nijak kopírovat. Požadavky na výrobu elektronického podpisu jsou dány zákonem! Kde je tedy možné elektronický podpis v současné době využít? V první řadě je možné využít elektronického podpisu při podání přehledu o příjmech a výdajích u osob samostatně výdělečně činných. Stejně tak je možné poměrně pohodlně elektronicky podat přiznání k DPH.

Autentická elektronická komunikace

Z dalších možností využití elektronického podpisu bychom neměli zapomenout na autentickou elektronickou komunikaci ve státní správě, respektive mezi krajskými a jinými úřady. Určitě je možné elektronický podpis využít také při přihlašování anebo odhlašování nemocenského pojištění Když chce člověk žádat o sociální dávky, může tak díky elektronickému podpisu učinit i v elektronické podobě z pohodlí vlastního domova.

Elektronický podpis na rychlejší komunikaci

Využití elektronického podpisu je také pochopitelně frekventované ve styku s různými orgány EU. Co se týká pořízení elektronického podpisu, tak to není nikterak složitou záležitostí! Je třeba ovšem velmi dobře volit mezi společnostmi, které tuto službu poskytují! Těch je poměrně hodně.

Pokud bychom měli uvést nějakou spolehlivou společnost, tak by jí byla možnost zřízení elektronického podpisu na internetových stránkách www.digitalni-podpis.cz.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 2591x | 25. září 2010 | Rady a postupy | comments: 1


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

cNNU7Pqg3zB

úterý, 17. květen 2016
20:58

The puesrachs I make are entirely based on these articles.


posted by: cNNU7Pqg3zB (xhpbpul0nuq(a)outlook.com) [Odpovědět]