verze pro tisk

Standardní založení společnosti

Standardní založení společnosti

Založení společnosti s ručením omezeným anebo některého jiného druhu společnosti není nikterak rychlou a jednoduchou záležitostí. K tomu, aby mohla být takováto společnost založena, je třeba spousta náležitostí a zdánlivých formalit.

Základem je zakládací listina

Jako zakládací dokument společnosti s ručením omezeným slouží zakládací listina. Ta musí obsahovat spoustu důležitých informací, mezi kterými je například samotný účel vzniku konkrétní společnosti, tedy respektive oblast, v níž bude tato společnost působit. Dále je třeba pro zalozenie s.r.o. udat veškerá důležitá osobní data lidí, kteří budou tuto společnost zakládat. Za doslova stěžejní je považována tato společenská smlouva, kterou je třeba také podepsat mezi zaměstnavatelem a zaměstnanci společnosti s ručením omezeným. Zapomenout nelze mimo jiné také na obchodní jméno, kterým bude tato společnost disponovat.

Budete potřebovat základní jmění

Zalozenie spolocnosti vyžaduje taktéž jisté základní jmění. To musí složit jednotliví budoucí vlastníci této společnosti. Výše jmění je prakticky závislá pouze na tom, kolik jsou schopni anebo kolik vlastně chtějí dát jednotliví společníci. Minimální výše společného vkladu je ovšem stanovena na 200 000 korun. Jestliže nemají tito lidé naspořenu takovouto hotovost, tak společnost s ručením omezeným určitě založit nemohou.

Registrace na finančním úřadě

Jinak je třeba se také registrovat na finančním úřadu, pod který bude společnost jako taková spadat. Registrovat se také musí společnost na živnostenském úřadě. K tomu, aby mohla být společnost plnohodnotným subjektem na trhu, je třeba mít také sídlo. Může to být jak klasické, tak i virtuální kancelaria. Předmětem podnikání této společnosti může být prakticky cokoli. Jednat se může třeba o leasing anebo o jiné finanční služby, popřípadě o služby jiného rázu.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 2025x | 13. říjen 2010 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!