verze pro tisk

Povinné ručení a nehoda v zahraničí

Povinné ručení a nehoda v zahraničí

Když se člověku povede způsobit nehodu v zahraničí, mnohdy propadá panice a myslí si, že jeho jednání jej bude stát neskutečné množství peněz a také času. Skutečnost ovšem nemusí být tak tragická, pokud má člověk kvalitní pojištění. To je možné získat hned u několika různých společností jak v samotné České republice, tak i v zahraničí. Ideální je uzavřít si nejlevnější povinné ručení přes internet.

Porovnejte si povinné ručení předem

V případě, že člověk přesně nemá rozmyšleno, u jaké společnosti si pojištění svého vozidla sjedná, je dobré provést dnes již celkem standardní srovnání povinného ručení. Ostatně povinné ručení porovnání nabízí v současné době hned na několika různých webech. Pokud se vám tedy stane nehoda v zahraničí, je třeba se poškozenému neprodleně identifikovat.

Doklady o uzavření povinného ručení

Jinak je také ale třeba, ukázat doklady a také to, že máte uzavřeno povinné ručení. Zelená karta je stoprocentně na místě. S ostatními účastníky dopravní nehody je nutné vyplnit evropský záznam dopravní nehody. Je dobré jej vyplnit v různých jazycích. Záleží na vaší národnosti a na národnosti poškozeného účastníka silničního provozu. Než dojde k odtržení originálu od kopie, je nutné si všechno přesně překontrolovat.

Dokumentace místa nehody je důležitá

Dále je třeba opatřit plánek místa nehody a také zdokumentovat všechno kolo místa nehody. V každém případě zavolejte k dopravní nehodě policii. Protokol totiž můžete podepsat pouze v případě, že mu budete dobře rozumět. Určitě byste si také měli zapsat veškeré záležitostí týkající se ostatních účastníků. Jde hlavně o jména a adresy účastníků a také o základní údaje o jejich vozech. Bez zbytečných průtahů je nutné také zavolat svému pojistiteli. Svého pojistitele můžete také kontaktovat v případě, že chcete poradit s touto bezesporu nepříjemnou a nezáviděníhodnou situací.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 3521x | 21. říjen 2010 | Rady a postupy | comments: 1


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

laty

sobota, 26. březen 2011
19:27

laty

nedávno jsem si zkusil povinné ručení porovnání a vím, že je to nejlepší možnost, jak si vybrat ručení na míru
---------------------------------
Zpráva byla upravena 31.03.2014 ve 21:35:56


posted by: laty (laty(a)seznam.cz) [Odpovědět]