verze pro tisk

Osobní bankrot jako poslední možnost

Osobní bankrot jako poslední možnost

Poslední možností, která zbývá, když nezvládáme splácet všechny své dluhy, je takzvaný osobní bankrot. Sice nejde o nic příjemného, ale zpravidla je to poslední poctivá cesta, jak se svých dluhů zbavit.

Proces oddlužení

Oddlužení je proces, kdy se jako dlužník zbavíme všech pohledávek. Podmínkou pro osobní bankrot na serveru oddluzenifyzickeosoby.cz je být fyzická osoba, tedy ne podnikatel, a všechny dluhy musí pocházet z půjček, nebo třeba z leasingu, ale ne z podnikání. Dalším předpokladem je, že dlužník má dostatečný příjem nebo majetek pro uhrazení 30 procent dluhu. Podmínky pro osobní bankrot uzavírá aktivní snaha dlužníka zbavit se svých dluhů a poctivý přístup.

Vyhlášení osobního bankrotu

Jak vyhlásit osobní bankrot ? Je to jednoduché. Po vyplnění on-line kalkulačky, kde zjistíte zda-li se můžete oddlužit, je kontaktován právní zástupce, který správně vyplní formulář žádosti o oddlužení a podá jej k soudu. Zde také později svého klienta zastupuje při jednání o variantě oddlužení. První variantou je prodat majetek a pokrýt 30 procent pohledávek, druhou možností jsou pravidelné měsíční splátky v průběhu pěti let. O variantě nemůže rozhodnout dlužník, hlasují o ní věřitel nebo rozhoduje soudce. Při dodržení těchto podmínek může být dlužník zbaven až 70 procent dluhů.

Právní pomoc je důležitá

V každém případě je vhodné se obrátit na právní pomoc, kterou nabízí například výše jmenovaný server oddluzenifyzickeosoby.cz. Poradí vám, jak nejlépe zvládnou osobní bankrot, kalkulačka vám spočítá vaše možnosti a právní zástupce se postará o formuláře. Pokud směřujete do dluhové spirály, rozmyslete si možnost oddlužení již dnes a nenechávejte růst své pohledávky, dalšími dluhy zpravidla nic nevyřešíte, jen zhoršíte. Osobní bankrot představuje poslední poctivou cestu pro nový život.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 2391x | 27. březen 2011 | Rady a postupy | comments: 1


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Ladislav Šmíd

sobota, 23. duben 2011
18:10

Mám dotaz k osobnímu bankrotu: Momentálně mám důchod + mzdu cca 20 000,-Kč. Jak bude probíhat dále oddlužení, pokud se můj příjem sníží ?? Není jisté, jak dlouho budu ke starobnímu důchodu moci ještě pracovat ( prodloužení prac.smlouvy )??


posted by: Ladislav Šmíd (acer_smid(a)centrum.cz) [Odpovědět]