verze pro tisk

Kreditní karty - ano, či ne?

Kreditní karty - ano, či ne?

V poslední době zaplavila náš platební trh široká škála všemožných platebních, debetních a kreditních karet. Je jich tolik, že si člověk myslí, jak se v tom má vyznat? A jaký je vlastně mezi těmito kartami rozdíl? Zasvěcený člověk by vám řekl, že není moc velký. Jedná se o prakticky podobný princip, jen s tím rozdílem, že výhody kreditní karty spočívají v čerpání menšího úvěru (kreditu), který je úročen úrokovou sazbou.

S kreditními kartami máte vždy hotovost

Jedná se ale vždy o úvěr krátkodobý. Každá banka, která vám kreditní kartu vystaví, vám nabídne tzv. bezúročné období, ve kterém neplatíte za čerpané prostředky žádný úrok. V praxi to funguje tak, že pokud splatíte úvěr v daném období, je tento úvěr bezúročný. Toto bezúročné období se pohybuje mezi 30 – 50 dny. Opravdu zde záleží na tom, jak má která tuto službu poskytující banka bezúročné období nastavené.

Co se stane, pokud nezvládnete úvěr v tomto bezúročném období splatit? Nic. Splácíte dál, jen s tím rozdílem, že už je vám úročen úvěr, který jste čerpali.

Výhody kreditní karty

spočívají ale hlavně v tom, že máte pořád jakousi finanční rezervu pro případ něčekaných výdajů. Vždy ke konci měsíce vám přijde domů výpis, ve kterém máte přehledně napsané všechny platební transakce, které jste během měsíce provedli. Nejlepší a také doporučovanou formou používání kreditních karet, jsou platby při běžných nákupech, při nečekaných finančních situacích, atd. Platební karta vám ušetří mnoho nepříjemností.

Vybírejte hotovost v pohodě domova

Další výhody kreditní karty spočívají v tom, že s nimi lze vybírat hotovost v bankomatech. Tudíž nemusíte nikomu dokládat důvod čerpání úvěru. Můžete s ní platit prakticky kdekoliv. A jaké, že jsou podmínky pro získání výhod, které nabízí kreditní karta ? Každá banka, u které si zažádáte o vystavení kreditní karty, bude nejprve požadovat prokázání vaší bonity, což je schopnost klienta splácet úvěr, který je čerpán prostřednictvím kreditní karty. Posuzuje se při žádosti o vydání kreditní karty.

Zaujala vás možnost získat a používat kreditní kartu? Máte stabilní příjem, aby jste prokázali svoji bonitu? Pokud jste odpověděli kladně, nic vám už nebrání zajít si do banky a o tuto kreditní kartu si zažádat.


HodnoceníZobrazeno: 3042x | 3. květen 2011 | Rady a postupy | comments: 1


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

OIOROxTg

čtvrtek, 9. červenec 2015
13:55

Školnedk Praha napsal:Dostal jsem se do velmi složite9 stauice dedky me9mu podnike1ned exekuce jedna za druhou již jsem nevěděl jak de1l zne1mfd mi poslal tuto nabeddku emailem již mi to bylo jedno a tak jsem ani nedoufal, že to dopadne me1m totiž ze1znam v registru a ještě exekuce na firmu i na majetek. Vše je zatedm v řešened favěr me1m předschve1lenfd a potvrzenfd čeke1m na to zda mi půjčed většed če1stku aby jsem zaplatil vše najednou. Bleskove1 reakce a profesione1lned předstup.DoporučujiJarda Š.Praha


posted by: OIOROxTg (7l7854rdy(a)outlook.com) [Odpovědět]