verze pro tisk

Založení s.r.o. není tak složité

Založení s.r.o. není tak složité

Jak ostatně skoro všichni ví, založit společnost s ručením omezením mohou prakticky všichni lidé, kteří se rozhodnou, že si splní třeba své dětské představy a začnou podnikat v určité oblasti. Podnikání není nijak složitou záležitostí zejména v případech, kdy je všechno velmi dobře předem promyšleno.

Člověk musí přesně znát hned tři základní aspekty v podnikání. Musí určitě vědět, v jakém oboru bude podnikat, co bude vyrábět a pro koho budou jeho výrobky přímo určeny. Pokud nemá v tomto jasno, pak je založenie s.r.o. naprosto bezpředmětnou záležitostí. Lidé takto neuvážení většinou jednají poměrně zbrkle a potom potřebují finanční prostředky k tomu, aby byli schopni vůbec svou společnost zvládnout. Využívají pak poměrně nevýhodné pôžičky a postupem času se nepěkně zadlužují a z dluhové pasti se pak nemohou dostat ven. Pokud je ovšem všechno velmi dobře promyšleno, není problém si začít v podstatě v jakémkoli oboru podnikání.

Zajímavou volbou je například offshore podnikanie, které funguje malinko jinak, než je tomu u klasického typu podnikání. Tento typ podnikání spočívá zejména v tom, že mají konkrétní společnosti svá sídla někde v zahraničí, kde jsou takzvané daňové ráje. Volit virtuálne sídlo v této oblasti daní prosté je vcelku jednoduché. Stačí si toto sídlo buď svépomocí anebo prostřednictvím některé profesionální společnosti zaregistrovat a začít podnikat. Při podnikání je třeba brát v potaz velké množství různých faktorů a všechno velmi bedlivě sledovat. Pokud tak činíte, tak je velmi pravděpodobné, že určitě neproděláte.

Od věci nejsou také odvody z dividend, které jsou určitě také hodně důležitou a nezbytnou záležitostí u mnohých typů podnikání. Založení společnosti může mimo jiné probíhat i zrychlenou formou díky ready made společnostem, které fungují prakticky okamžitě.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x


Zobrazeno: 1573x | 18. červenec 2011 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!