verze pro tisk

Jak vybrat vhodný finanční produkt

Jak vybrat vhodný finanční produkt

Rozhodujeme-li se o nějaké půjčce online či vypůjčení peněžních prostředků jinou formou, je nutné zohlednit různé faktory. Postup výběru vhodného produktu by měl být vždy stejný.

1) Jaké produkty jsou k dispozici? Nejprve si musíme vytíčit, jaké máme možnosti vypůjčení peněžních prostředků. V dnešní době existuje celá řada produktů, které jsou dostupné a to i prostřednictvím internetu.

2) Užší výběr konkrétních alternativ. Dle našich požadavků na daný produkt vybrat 3 – 5 různých alternativ. Těmito požadavky mohou být aspekty týkající se velikosti půjčky, možnosti splácení, bankovní vs. nebankovní instituce, vaše příjmy, apod.

3) Kritéria hodnocení. Následně je zapotřebí zvolit základní parametry, dle kterých budeme poměřovat a srovnávat produkty, které byly vybrány v rámci bodu druhého. Těmito parametry mohou být výše úroku, výše poplatku za zprostředkování, výhodnost jednotlivých alternativ a další vámi zadaná kritéria.

4) Zhodnocení a konečný výběr produktu. Po tomto srovnání v rámci vybraných kritérii je potřeba vše sesumírovat a rozhodnout se pro konkrétní alternativu. Vybraný produkt musí samozřejmě splňovat všechny naše požadavky a očekávání, která jsme si předem zvolili.

Díky dnešní moderní době, není potřeba vybírat vhodný produkt takto složitě. Pro lepší přehled se podívejte na srovnání půjček online, kde naleznete přehled dostupných bankovních i nebankovních online produktů.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 1411x | 6. duben 2012 | Rady a postupy | no comments