verze pro tisk

Žádat o osobní bankrot?

Žádat o osobní bankrot?

Možná je to jediná možnost jak utéct před exekucí, která možná vám hrozí. Osobní bankrot je stále častěji využíván a přitom, před problémy dlužník neuteče. Po žádosti, kterou zasílá buď to elektronicky, nebo písemně na příslušném krajském soudě, je stále dlužník pod kontrolou. Kontrolovaný je z hlediska jeho měsíčních příjmů. Může být požádán o předložení jeho daňového přiznání a především nesmí podepsat další dohodu o závazku. Po celou dobu bankrotu dlužník žije jen ze životního minima, zbytek mzdy odvádí na splacení svého dluhu. U splátkového kalendáře je, ale uzákoněno, že měsíčně musí být spláceno minimálně 30% z dlužné částky. To může být problém pro některé dlužníky, kteří již pobírají základní mzdu.

Insolvence fyzické osoby je sice způsob jak mít klidné spaní, avšak po dobu 5 let, což je lhůta při, které dlužní splácí dluh, je stále pod tlakem kontroly. Musí se smířit s minimem, které mu zbývá ze mzdy. Ovšem bankrot fyzické osoby má i své výhody. Jednou z hlavních výhod je tedy vysvobození z exekuce. Po celou dobu bankrotu je dlužník zbaven exekuce. Další z výhod je možnost odpuštění částky při splácení. Jinak řečeno se jedná o věřitele kteří nejsou zajištění. Ti jsou uspokojení do co možná největší míry, avšak mají jednu z nevýhod a to, že jsou nezajištěni, tedy nemají například vlastnické právo na nemovitost.

Po zhodnocení jestli si projít úpadkem, nebo nikoliv, je toto pro dlužníka i se svými nevýhodami jediná možnost. Může začít nový život bez dluhů.


HodnoceníZobrazeno: 1296x | 26. duben 2012 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!