verze pro tisk

Používání kreditní karty a dalších finančních produktů

Používání kreditní karty a dalších finančních produktů

Určitě už jste se naučili používat klasické platební karty a třeba se teď rozhlížíte po dalších finančních možnostech – pro případy, kdy budete ve finanční tísni nebo budete mít neočekávané výdaje. V to případě je tu pro vás kreditní karta, tedy služba, kterou nabízí většina bank bez toho, abyste u ní museli mít otevřený běžný účet. Tato karta vám v případě potřeby poskytne rychlou půjčku, kterou pak budete moci splatit najednou, nebo i po částech – vždy ale máte nastaveny periodické splátky, jejichž výše je zpravidla dána smlouvou, kterou s bankou uzavřete.

Kreditní karty mají obvykle stanovený limit, který nesmíte překročit, nicméně ve chvíli, kdy splatíte dost na to, abyste se dostali nad limit, můžete si opět půjčit další peníze, kreditní karty tedy nabízejí možnost opakovaného úvěru. Většina bank přitom poskytuje možnost vrátit peníze v bezúročném období, které bývá ukončeno s koncem účetního období banky. Pokud tedy vrátíte peníze ve stejném účetním období, v jakém si je půjčíte, nezaplatíte nic navíc.

Takovéto úvěry mají navíc tu výhodu, že s použitím kreditní karty máte možnost získat nejrůznější benefity. Nejednou vám bude při platbě u prodejce poskytnuta sleva, některé banky také vedou bodové systémy, kdy za určitý počet bodů získáte od banky dárek; jiné banky zase s každou platbou přičtou nějaké to procento z poskytnutých peněz k vašemu penzijnímu spoření. Další výhodou takové půjčky je i to, že ji můžete získat prakticky v jakékoli bance, bez ručitele nemluvě o tom, že pokud ztratíte peněženku, ve které máte pouze kreditní kartu, můžete ji zablokovat, kdežto peníze ze ztracené či ukradené peněženky se k vám pravděpodobně nevrátí.

S vlastnictvím kreditní karty se vám zkrátka nabídne spousta výhod. Díky periodickým výpisům budete mít vždy přehled o vašem toku peněz, navíc vám bude vždy k dispozici rychlá půjčka na cokoli, takže se obejdete bez dalšího běhání do banky a zbytečné byrokracie.


HodnoceníZobrazeno: 1442x | 13. květen 2012 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!