verze pro tisk

Investiční zlato: Výhody investice do zlatých rezerv

Investiční zlato: Výhody investice do zlatých rezerv

Rezervy bank, států jsou uloženy ve zlatě. Tato investice má rozhodně své opodstatnění. Investiční zlato je totiž nejlepším uchovatelem hodnot. Navíc nyní můžete své volné finance uložit do zlat i vy.

Také vás zklamala nabídka bankovních institucí, které nabízejí spořicí účty, jež nepokryjí ani inflaci? Chcete bezpečnou investici? Nechcete se vázat na bankovní sektor ani na rozhodování společností, fondů? V tom případě zvolte zlaté slitky.

Cena zlatých slitků se odvíjí od burzovní ceny zlata. Pokud se podíváte na dlouhodobý graf ceny zlata, zjistíte, že až na malé výkyvy zlato neustále roste, grafem lze proložit rostoucí přímka. Již tento fakt by vám měl dokázat, že zlato je z dlouhodobého hlediska jasnou volbou. Navíc pro zlato hovoří mnohem více faktorů. Jedním z nich je omezené množství zlata. Zlato nelze synteticky vyrobit, jeho zásoby se vyčerpávají a cena stoupá. Dalším a velmi aktuální faktorem je vliv světové ekonomiky. V dobách, kdy se příliš nedaří, velcí investoři stahují své finance z akcií a investují do zlata, tzv. bezpečný přístav. Tím se cena zlata zvyšuje. Další výhodou zlata je velká jistota. V případě akcií můžete přijít o vše, ale u zlata nikoliv. Je nemožné, aby jeho cena klesla k nule, přesněji vůbec výrazně klesla.

Pokud by vás zajímala konkurence zlata, obrátit se můžete pouze na investiční stříbro . Ovšem stříbro je z větší části průmyslovým drahým kovem a jeho cena se odvíjí od jiných faktorů. I přesto je zlato a stříbro v silné korelaci (roste cena zlata, roste cena i stříbra a opačně).

Není zlato přeceněné?

U zlata se hodně hovoří o tzv. bublině, která musí splasknout. Ovšem když se podíváte na spotřební koš, zjistíte, že cena zlata (například jedna unce zlata) měla v historii již větší cenu. Neboli za jednu unci zlata jste získali více zboží a služeb než dnes. I tento důvod by vám měl dávat patřičnou jistotu.


HodnoceníZobrazeno: 1243x | 4. červenec 2012 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!