verze pro tisk

Osobní bankrot jako vaše záchrana

Osobní bankrot jako vaše záchrana

Každý z nás může někdy pocítit finanční krizi. Někdy se jedná jen o menší problémy typu – teď na to zrovna nemám finance, avšak mohou být i finanční problémy velké, které už nelze řešit. Je to především neschopnost splácet své dluhy. Je jich už tolik, že dlužníkovi nestačí peníze, které má jako příjem. Možná se zrovna v této situace ocitáte, tak nechte si poradit a vyzkoušejte oddlužení fyzické osoby . Je to metoda finanční pomoci, která je daná státem. Je to především někdy poslední možnost, jak se dostat z problémů, které jsou zapříčiněny půjčkami

Vše co stačí, je zpracovat si návrh jak by mělo oddlužení vypadat a finanční plán, který předložíte krajskému soudu. Ten řeší veškeré případy spojené s insolvenčním řízením. Váš návrh bude ihned zpracován a konečné rozhodnutí vám bude zasláno do 15 dnů. Pokud vám bude osobní bankrot schválen, musíte po dobu 5 let, splácet své závazky. Budete během této doby žít ze životního minima. Zbytek vašeho příjmu půjde na splacení všech závazků.

Pro schválení musíte splnit osobní bankrot podmínky . Mezi ně patří především měsíční příjem, který je schopný pokrýt minimálně 30% z dlužné částky. Dále nesmí být závazky vzniklé z podnikatelské činnosti a jako žadatel o oddlužení musíte mít minimálně závazek u dvou věřitelů Hodnota půjček musí přesahovat hodnotu vašeho majetku ve vlastnictví. Další hlavní podmínkou je stabilní zaměstnání. Pokud se stane, že během bankrotu, který vám byl schválen, ztratíte zaměstnání, musíte aktivně hledat nové zaměstnání. Pokud vám bude nabídnuta úřadem práce nějaká práce, musíte ji vzít.


HodnoceníZobrazeno: 1516x | 30. červenec 2012 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!