verze pro tisk

Nejlepší spořící účty

Nejlepší spořící účty

Běžné, osobní účty nejsou v současné době ničím neobvyklým. Naopak, jsou zcela běžnou a přirozenou součástí každodenního života, je obvyklé, že na něj chodí výplaty, fungují jako nástroj bezhotovostního finančního styku a celkově svým uživatelům ulehčují život.

Zvolit nejvýhodnější běžný účet ale nemusí být vždy snadné – nabízí je mnoho bank a tak je občas složité se v nich orientovat. Srovnání osobních účtů přitom najdete na mnoha webech, mnohdy i s odkazy na kontaktní stránky jednotlivých bank. Jedním takovým webem je i usetreno.cz, kde krom přehledných informací k jednotlivým účtům najdete také několik článků zabývajících se problematikou účtů či třeba porovnání dalších služeb – pojištění či třeba tolik potřebných energií.

Na webu ušetřeno.cz najdete dostatek informací, které začínají tím nejpodstatnějším – tedy informací o tom, kolik za vedení účtu zaplatíte a zda je k němu vydávána i karta. Dále si pak můžete „rozkliknout“ ostatní detaily k bance i produktu a následně zvolit tu možnost, která vám nejvíce vyhovuje.

Příjemným, užitečným doplňkem k osobnímu účtu může být i spořící účet. Obvykle ho můžete získat společně s osobním účtem u většiny bank – nejenže peníze na spořícím účtu bývají úročeny vyšším úrokem, než na běžném účtu, navíc s jejich vedením nebývají spojeny žádné poplatky a povětšinou také máte možnost převádět peníze z osobního účtu na spořící a naopak.

Některé spořící účty ale mohou být vázány výpovědní lhůtou – ta stanovuje dobu, po kterou nesmíte své peníze bezplatně vybrat. Srovnání spořících účtů opět nabízí webové stránky usetreno.cz.

I zde najdete dostatek potřebných informaci – hlavně o výši úroku a možných poplatcích za vedení účtu. Nejspíš stojí za to tyto stránky navštívit a prohlédnout si kompletní nabídku většiny bank, které na trhu působí – minimálně získáte ujištění, že ten váš stávající účet je tím nejlepším, co můžete mít.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 1491x | 31. srpen 2012 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!