verze pro tisk

Jak nakupovat investiční zlato?

Jak nakupovat investiční zlato?

Najít vhodný nástroj, který vás ochrání před inflací není jednoduché, jednou z mála možností je investiční zlato. Vložte peníze do komodity, která již po staletí stabilně zvyšuje svoji cenu.

Současná doznívající ekonomická krize snížila úroky na minimum a zvýšila inflaci. Spořící účet, který se pohybuje nad inflací je dnes téměř utopií. Pokud chcete vaše volné finance chránit před inflací, zkuste využít alternativní možnosti – investiční stříbro a investiční zlato. Jednou z nejjistějších je zcela určitě investiční zlato .

Proč investovat do zlata?

Zlata je na světě omezené množství. Čím méně ho bude, tím bude zlato dražší. Navíc tento drahý kov je spoután s vývojem ekonomiky. Čím hlubší bude krize, tím bude cena zlata vyšší. Jasným důkazem, proč investovat do zlata je i graf vývoje ceny. Zlato dlouhodobě stabilně roste a je nejbezpečnější investicí. Je nemožné, aby cena zlata rapidně klesla.

Zlato je také velmi lehce směnitelné na celém světě, navíc zlaté slitky jsou poměrně snadno přepravitelné. Standardně se jeho cena udává v uncích (asi 31 gramů). Právě tato gramáž je pro investice do zlata ideální (případně více). Trojskou unci zlata můžete koupit zde.

Zákazníci často váhají mezi investičním zlatem a stříbrem. Investiční zlato je více propojeno s průmyslem. Stříbro je totiž v každé elektronice, automobilu... Jeho cena je závislá především na průmyslu. Cena stříbra je výrazně nižší. Pokud se nemůžete rozhodnout, můžete váš majetek rozdělit mezi tyto dvě komodity.

Pokud vám jde především o ochranu financí proti inflaci, zvolte investiční zlato. V současné době jednu z nejvíce bezpečných investic, která nabízí zajímavé zhodnocení.


HodnoceníZobrazeno: 1147x | 30. září 2012 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!