verze pro tisk

Půjčky, hypotéky, oddlužení. Vše na jednom místě

Půjčky do 24 hodin, hypotéka spotřebitelský úvěr – jejich nabídka je pestrá a valí se na potenciálního klienta ze všech stran. Je těžké odolat a mnoho lidí skutečně neodolá a s pomocí hypotéky či jiného typu úvěru financuje svou potřebu. A samozřejmě, že to někdy jde snadno, dlužník svůj dluh v klidu splatí a nikde nenastane žádný problém. Rostoucí počty exekucí ale napovídají, že ne každý a ne vždy si umí se svými měsíčními závazky poradit.

Co ale dělat, když vám vaše nebankovní či bankovní půjčky začnou pomyslně přerůstat přes hlavu?

V prvé řadě je dobré vyhnout se dalšímu zadlužování. Z půjčování peněz i oddlužení se stal výhodný byznys. Určitě ve své situaci narazíte na velkou spoustu mile a férově se tvářících společností, které vám budou chtít pomoci. Nabídne se vám konsolidace půjček (tedy jejich sloučení do jedné), další úvěr, či třeba v peněžním nedostatku i krátkodobá půjčka. Všechna tato rádoby řešení vás ale jen více zatíží. Původních dluhů se totiž nezbavíte, naopak vám přibudou ještě další. A i ta menší SMS půjčka nebo další úvěr budou závazky, které bude třeba někdy splatit, takže tudy cesta nevede.

Za to se ale můžete vydat cestou insolvence. Ta sice na pohled nepůsobí tak lákavě, jako nejrůznější půjčky bez potvrzení příjmů, za to je ale skutečným, zákony a soudy posvěceným způsobem, jak „z toho“ ven.

Na první pohled působí insolvence složitě a zdlouhavě – musíte totiž sepsat veškeré své dluhy, každý stávající spotřebitelský úvěr nebo hypotéka Nesmíte zapomenout ani na tu nejmenší pokutu, kterou jste kdy dostali a ke každému dluhu potřebujete jeho potvrzení. Mimo všechny své půjčky je nutné doložit své příjmy za poslední tři roky, což znamená obejít každého svého někdejšího zaměstnavatele a zapomenout nesmíte samozřejmě ani na stávajícího zaměstnavatele. Také je nutný soupis vašeho oceněného majetku. A přitom všem nesmíte být OSVČ, protože v tom případě nemáte na insolvenci nárok.

Pak se všemi těmito lejstry můžete kontaktovat některou z odborných společností a společně podáte návrh na oddlužení na příslušný insolvenční soud.

Ten zhodnotí vaši celkovou situaci – porovná výši příjmů s dlužnou částkou, spočítá, kolik byste byli schopni měsíčně splácet a v případě, že můžete během pěti let splatit alespoň 30 % všech svých dluhů, máte vyhráno. Bude vám přidělen insolvenční správce, který bude pravidelné měsíční splátky dělit mezi vaše věřitele po dobu pěti let. A pokud budete řádně plnit své závazky, nezatíží vás další hypotéky ani drobné půjčky a navíc se vám povede splatit alespoň zmiňovaných třicet procent z celkového dluhu, budete konečně bez dluhů a volní.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 1631x | 14. listopad 2012 | Rady a postupy | comments: 1


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

laty

pondělí, 19. listopad 2012
12:41

laty

Pokud jde o půjčky, byla bych opatrná. Raději bych si nabídky porovnala, třeba na http://www.uspory.cz/pujcky/porovnani-pujcek , je to tak podle mě lepší, snížíte tak riziko toho, že se necháte nachytat.


posted by: laty (laty(a)seznam.cz) [Odpovědět]