verze pro tisk

Průběh vyřizování půjčky

Průběh vyřizování půjčky

Půjčit si v dnešní době peníze není nic těžkého ani neobvyklého. Jen málokdo je na tom finančně tak dobře, že si může dovolit koupit si vše, co potřebuje, v hotovosti. U většiny z nás platí pravidlo, že ať se člověk snaží sebevíce, na to, co potřebuje, si nenašetří. Je-li už zavázán splácet půjčku, ví, že je to povinnost, a peníze na splátku si vždycky najde. Než si však bezhlavě rozpůjčujete peníze na všechno, co zrovna chcete, je lépe se trochu informovat o tom, co budete potřebovat, kam se obrátit a čeho se vyvarovat.

Vypůjčit si peníze dnes opravdu není žádný problém. Zadejte do internetového vyhledavače heslo půjčka, vyřízení půjčky, rychlá půjčka nebo něco podobného a uvidíte, kolik odkazů se vám během chviličky objeví. Stejně jako v případě hypotéky můžete vybírat mezi nebankovními a bankovními společnostmi.

Ty nebankovní vám půjčí peníze rychleji a nemusí po vás chtít ani doklady o výši příjmu. Stejně tak nenahlížejí do databáze známé jako registr dlužníků , či ho ignorují. Nevýhodou je, že mívají zpravidla vyšší úrokovou sazbu, a měli byste si tudíž vždy dobře přečíst smlouvu, kterou s nimi podepisujete. Lépe je dát na doporučení někoho, kdo už třeba má s touto institucí nějaké zkušenosti. Ovšem nabídka půjček od bankovních společností je také veliká, takže určitě si vyberete i mezi nimi.

Co budete u půjčky potřebovat

Na rozdíl od hypotéky není půjčka vázána na zástavu nemovitosti. Nemusíte ani uvádět důvod, za jakým si půjčku zřizujete. Půjčit si můžete od menších částek (cca 30 tisíc), až po ty větší (až 600 000 tisíc). Nepotřebujete žádného ručitel , musíte pouze prokázat, že jste způsobilí půjčku do dohodnutého termínu splatit. Pokud máte u příslušného bankovního ústavu i účet, na který vám chodí výplata, nepotřebujete ani potvrzení o výši příjmu. Doba splatnosti se pohybuje od 24 měsíců po cca 96 měsíců, ale tyto údaje se liší podle bankovního ústavu, který si vyberete.

Co se týče úrokové sazby, bývá stálá po celou dobu splácení půjčky, opět si můžete pomocí internetu porovnat, která instituce nabízí nejvýhodnější úrok. Využít také můžete kalkulačky, která vám během chviličky spočítá, kolik budete splácet, jaký bude úrok, kolik přeplatíte na úrocích a podobně. Při vyřízení půjčky je také dobré se připojistit pro případ neschopnosti splácet, jako je například ztráta zaměstnání, pracovní neschopnost, invalidita, úmrtí apod. Měsíční platba za toto pojištění je mizivá, a protože nikdy nevíte, co se může stát, určitě se vyplatí se připojistit. Nesmíte také zapomínat na to, že půjčku si může pořídit pouze občan starší 18 let.

Půjčka přes internet

V dnešní uspěchané době je stále populárnější vyřizování půjčky přes internet, aniž byste museli osobně navštívit banku. Je to rychlejší a pohodlnější. Pokud už máte jasno o tom, přes který bankovní ústav si chcete hypotéku vyřídit, neměl by to být žádný problém a není důvod nevyhnout se zdlouhavému čekání u přepážky. Stačí si najít na webových stránkách vámi vybrané bankovní společnosti online formulář, zadat výši půjčky, dobu splatnosti a typ pojištění pokud o něj máte zájem.

Rozběhne se před vámi nabídka, která vás bude informovat o výši měsíčních splátek, úrocích apod. Budete-li pokračovat dále, zadáte své osobní a kontaktní údaje, výši přijmu (vše je jednodušší, když máte u příslušného ústavu veden účet, kam vám chodí vaše příjmy) a odešlete do banky. Ta vás kontaktuje a domluví vám schůzku na pobočce nebo vás její zaměstnanec navštíví přímo u vás doma. Vyřízení půjčky opravdu netrvá dlouho, peníze jsou někdy už do tří dnů převedeny na váš účet, pokud splňujete všechny podmínky (jste starší 18 let, máte stálý příjem a jste občanem ČR).

Nákup na splátky

Jiným typem půjčky, jež také poskytují bankovní i nebankovní společnosti, je nákup na splátky. Tuto službu můžete použít v případě, že si chcete vybavit domácnost, koupit dovolenou, nakoupit vánoční dárky apod. Opět nepotřebujete žádného ručitele ani doklad o výši příjmu. Smlouvu uzavřete na prodejně a zboží si ihned odnesete. Výši splátek si rovněž určíte sami podle vašich finančních možností. Je to snadné a díky této službě si můžete okamžitě dopřát, co potřebujte.

Vždy mějte na paměti, že všem půjčkám je třeba přistupovat zodpovědně. Právě snadná dostupnost těchto služeb nás může svést k tomu, že si rozpůjčujeme na tolika místech, že už nebudeme schopni splácet. Vždy je dobré se dobře zamyslet nad tím, zda danou věc opravdu nutně potřebujeme, zda je například nezbytné utratit za vánoční dárky několik tisíc, když je naše perspektiva v dalším kalendářním roce značně nejistá a hrozí nám například ztráta zaměstnání.

Máte-li už vyřízeno více půjček na různých místech a za různým účelem, můžete také využít služby konsolidace půjček, což vlastně znamená, že půjčky od více bankovních ústavů spojíte v jednu a ušetříte tak třeba na měsíčních splátkách nebo na úrocích. Můžete si rozvrhnout dobu splácení a připojistit se pro případy, kdy byste nebyli schopni splácet. Vše si můžete opět prostudovat pomocí internetu, kde si do kalkulačky zadáte všechny vaše úvěry a dobu splatnosti, kterou požadujete, a během chviličky zjistíte výši vaší nové měsíční splátky i úrokové sazby. Možností je dnes opravdu bezpočet, vždy je však nutné si vše rozmyslet a dobře se informovat o všech možnostech, následcích a důsledcích takového kroku, jakým je půjčka


HodnoceníZobrazeno: 2506x | 1. září 2009 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!