verze pro tisk

Investiční zlato: Investujte do budoucnosti

Většina investic s možností vysokého zhodnocení se řadí mezi rizikové. Zlato je v tomto ohledu výjimkou. Využijte investiční zlato , ochraňte své peníze před inflací a dejte jim možnost růstu a to bez omezení.

Zlato je již po staletí považováno za uchovatele hodnot. Kvůli této silné pozici a omezeným zdrojům cena zlata odnepaměti roste až na drobné korekce. V současné době označují obchodníci zlato jako bezpečný přístav, do kterého se rádi vrací. Zlato je z dlouhodobého hlediska velmi žádané.

Investice bez rizika samozřejmě neexistuje. I u investičního zlata najdeme určité riziko. Ovšem je nutné připomenout, že i u běžných spořicích účtů a u všech bankovních služeb existuje určité riziko.

Pokud se podíváte na investici do zlata jako na dlouhodobou (například v horizontu pěti let), riziko je opravdu velmi malé a potencionál zhodnocení naopak více než zajímavý. Cena zlata by v budoucnu měla prorazit i hranici 2 000 dolarů za unci zlata (31 gramů). K nákupu zlata je tedy vhodná doba, investujte do zlata a zajistěte si budoucnost.

Zlaté a stříbrné investiční slitky

Zlaté slitky jsou často porovnávány se stříbrnými. Společnosti zprostředkovávající prodej většinou nabízejí oba drahé kovy. Stříbrné slitky jsou lákavější kvůli ceně. Stejnou gramáž seženete mnohem levněji. Navíc cena stříbra koreluje se zlatem, tzn. roste cena zlata, roste cena stříbra a opačně. Výhodou zlata je osvobození od DPH. Stříbro se následně odlišuje svým zaměřením. Nejedná se jen o drahý kov, ale i průmyslovou komoditu. A právě proto pro vás může být investiční stříbro zajímavější. Kvůli této odlišnosti je stříbro trochu nevyzpytatelné a korelace může být narušena.


HodnoceníZobrazeno: 1181x | 17. listopad 2012 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!