verze pro tisk

Nákup zimních pneumatik

Zima je v plném proudu a na každém automobilu by měly být obuty kvalitní zimní pneumatiky. Jestliže tomu tak není, řidič se logicky vystavuje nepříjemnému postihu, který jej může čekat na úsecích, kde je povinné zimní obutí. Mnozí z nás si myslí, že zimní pneumatiky jsou nijak zvláště potřebné a v podstatě si nechají na kolech celoroční pneumatiky. Tento názor je velmi mylný a spousta lidí může jednoznačně hovořit o tom, že již naletěla a v zimě jim pneumatiky obuté na jejich vozu neposloužily takovým způsobem, jakým by měly.

Ideální je sednout v některém z jiných ročních období než je zima k počítači a přečíst si o pneumatikách několik recenzí, jež mohou mnohé prozradit. Koupit zimní pneumatiky by měl člověk určitě dříve než na pozdní podzim, kdy jsou již četné prodejny doslova vykoupeny a kdy se v pneuservisech čekají obrovské fronty na to, aby mohl být automobil vůbec přezutý. Když se koupí zimní pneumatiky v létě, mohou se zájemci o ně dočkat vysokých slev. Co je tedy na pneumatikách určených pro zimní období tolik důležité.

V první řadě je vhodné dívat se na hloubku vzorku. Jestliže měřič ukáže, že vzorek je již opotřebený, musí se koupit pneumatiky nové. Ostatně již při jejich koupi uvidíte tu správnou hloubku vzorku, která by měla být. Každý člověk, kterému patří platná dopravní licence jednoznačně ví, že vybírat pneumatiky by měl i podle značky. Spolehlivé značkové pneumatiky mohou vydržet mnohem déle, než je tomu u pneumatik nakoupených v mnohých velkých obchodních řetězcích. Je naprosto nezbytné, aby si člověk našel všechny detaily, které se týkají třeba dokladů na www.fontionnel.sk a podíval se i na pneumatiky a další části svého vozu před zimou. Pravidelná kontrola se komukoli vyplatí, protože bude opravdu připravený na všechny možnosti.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 1350x | 4. leden 2013 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!