verze pro tisk

Jak vést účetnictví firmy?

Jak vést účetnictví firmy?

Jednou z důležitých zákonných podmínek, které musejí splňovat všechny firmy a podnikatelé, je vedení účetnictví. Před tím, než se do tohoto problému pustíte, je dobré mít alespoň základní znalosti.

Detaily hledejte v zákoně

Rozsah vedení účetnictví stanovuje zákon. Z něj vyplývá, že jej musí vést všechny podnikatelské subjekty (účetní jednotky) s výjimkou těch, které stanovují právní předpisy. Obecně se dá za výjimku považovat například živnostník. Ten má povinnost vést daňovou evidenci, dříve jednoduché účetnictví.

V rámci klasického účetnictví jde o to, abyste měli zmapované a doložené pohyby závazku a majetku. Dále musíte být schopni doložit výnosy, náklady a celkový hospodářský výsledek. Zkrátka vše, co se týká hospodaření vaší firmy.

Někdy se vyplatí najmout si na účetnictví externí firmu

Účetnictví není jednoduchou záležitostí, zvláště u velkých firem. Proto je vždy vhodné se obrátit na odborníky. Pro vedení účetnictví v Praze nabízí své služby renomovaná tuzemská účetní firma Triarios. Poskytuje služby v oblasti zajištění externího účetnictví pro firmy, ale i pro drobné živnostníky. Firma vám pomůže i v případě, že potřebujete zastupovat u orgánů finanční správy. Firmám pak v neposlední řadě nabízí také zajištění auditu, který prověří, zda je jejich hospodaření v pořádku.

Bez řádného účetnictví firma nebude fungovat

V případě, že nebudete vést účetnictví své firmy, případně v něm budete mít nedostatky, může vás to přijít hodně draho. Orgány finanční správy mohou ukládat výrazné pokuty a sankce za špatné vedení účetnictví, což v konečném důsledku může vyvrcholit koncem vaší firmy. Proto je dobré mít buď vlastního účetního, případně se obrátit na externí účetní společnost, jakou je právě zmíněný Triarios. Své služby nabízí hlavně v Praze, spolupracuje však s firmami po celé České republice.


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 1055x | 25. duben 2016 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!