verze pro tisk

Pojistěte se proti neschopnosti splácet

Pojistěte se proti neschopnosti splácet

Pořídit si úvěr nebo hypotéku je naprosto běžná záležitost a řada lidí s tím má bohaté zkušenosti. Dokládají to čísla o stavu zadluženosti českých domácností, která stále rostou. Pořídit si půjčku však znamená pro řadu rodin dlouhodobé finanční zatížení z důvodu splátek a situace se může ještě zhoršit v případě, že nastanou těžkosti a klient přestane být schopen půjčky splácet. Proto je velmi vhodné při každé žádosti o půjčku zvážit i možnost nechat se pojistit proti neschopnosti splácet. Neexistuje však jednotný návod, kdo a za jaké situace by si měl toto pojištění sjednat. Vždy jde o individuální posouzení všech okolností.

Zejména v dnešní, ekonomicky nejisté době je třeba myslet více do budoucnosti a snažit se sebe i celou rodinu ochránit před negativními důsledky nějaké nenadálé události (úraz, nezaměstnanost, smrt), a snížit tak veškerá možná rizika spojená se splácením půjčky.

Je předložená nabídka půjčky vždy ta nejlepší?

Řada finančních institucí toto pojištění již sama při podpisu smlouvy klientům nabízí, v některých případech dokonce povinně vyžaduje. Otázkou zůstává, zda je to to nejsprávnější řešení. Na první pohled se může zdát, že ano, klient má zdánlivě usnadněnou práci, banka nebo jiná instituce mu vše nachystá a klient pak pouze podepíše smlouvu. Tato pohodlnost by však neměla rozhodovat. Co je výhodné pro jednoho, může být zcela nevýhodné pro druhého, takže klient by se měl sám rozhodovat, u jaké společnosti a za jakých podmínek se nechá pojistit, protože rozdíly v pojištění u jednotlivých společností opravdu existují. Finanční instituce často klientům podsouvají nabídku pojišťovny ze stejné finanční skupiny a neinformovaný zákazník, který se v záplavě finančních a pojistných produktů neorientuje, tak lehce přistoupí na podmínky pro něj ne zrovna výhodné.

Nebojte se nechat si poradit při výběru půjčky

O tom, zda se má člověk pojistit proti neschopnosti splácet a jaký druh pojištění si má sjednat u své půjčky, by se měl rozhodnout po zralé úvaze a na základě dostatku informací, neboť veškeré důsledky nese sám. Při rozhodování by měl proto přihlédnout i k renomé pojišťovny. Pokud si člověk není jistý a chybí mu patřičný přehled v dané oblasti, rozhodně se doporučuje obrátit se na firmu, která se zprostředkováním pojištění zabývá a ta by mu měla umět navrhnout to nejlepší řešení.


HodnoceníZobrazeno: 2130x | 19. říjen 2009 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!