verze pro tisk

Spořicí účet

Spořicí účet představuje řešení pro ty, kteří mají něco málo naspořeno a tyto peníze nechtějí ani lehkovážně utratit, ani „zablokovat“ jejich zapojením např. do stavebního spoření či penzijního připojištění. Chtějí je prostě mít stále po ruce, ale přitom v bezpečí. Spořicí účet totiž právě přesně tohle nabízí.

Spořící účet jako výhodné zhodnocení peněz

Disponuje-li klient určitou částkou peněz, není pro něj výhodné držet si tyto peníze doma nebo na osobním účtu. Důvodů je hned několik. Mimo banku mohou úspory mnohem snadněji podlehnout krádeži. Avšak hlavní nebezpečí se skrývá v klientovi samotném, což platí i pro uložení úspor na běžný osobní účet. Uspořené finance jsou totiž ve stálém ohrožení, že vůle majitele nebude pevné a on je v záchvatu nadšení pro cokoli utratí za něco, co vlastně pro něj není vůbec finančně výhodné. U spořicího účtu jsou sice peníze také stále po ruce, ale lehkovážně je utratit už není tak snadné.

Zřiďte si jednoduše spořící účet

Spořicí účet lze zřídit úplně jednoduše. Než se však obrátíte na některý bankovní ústav, je lépe se jako v jiných případech informovat o podmínkách, za kterých smlouvu uzavíráte. Největším lákadlem je úroková sazba. Její výše se různí. Mnohdy se však klient ulakomí nad výhodnou úrokovou sazbou, ale neodečte si od ní poplatky, tradiční to nešvar některých bankovních ústavů. Při malém finančním obnosu, který bývá většinou na spořicí účet ukládán, mohou vysoké poplatky za vedení, výběry, příchozí platby apod. výnos celého počínání notně snížit. Mnohdy se tak vyplatí si spořicí účet zařídit u banky, která má sice nižší úrokovou sazbu, ale i menší poplatky, a výnosy jsou tudíž vyšší.

Vyberte si vhodnou banku pro svůj spořící účet

Pro zřízení spořicího účtu jsou potřeba základní doklady – občanský průkaz, pas apod. Některé banky vyžadují alespoň dva doklady, např. občanský a řidičský průkaz. Podmínky jsou v podstatě stejné u všech bankovních ústavů, liší se jen v jednotlivostech, jež jsou pro některé klienty výhodné, pro jiné méně. Uvažujete-li o zřízení spořicího účtu, je nejlépe se o výběru správné banky poradit s finančním poradcem, který nejlépe zhodnotí vaši situaci a navrhne vám bankovní ústav, jenž bude nejvíce vyhovovat vašim osobním potřebám. Spořící účet si lze zřídit například u ING Bank.

Peníze nejlépe uchová spořící účet

Spořicí účet je ideálním řešením pro úschovu středně velkých obnosů, které má ušetřeny většina domácností. Tyto úspory představují malou rezervu, která by neměla ležet jen tak ladem, ale ani být ve stálém ohrožení, že může být lehce utracena. Nejen v dnešní době je dobré mít alespoň něco málo v záloze, kdyby přišly horší časy. Na druhé straně by byla škoda nechat ušetřený obnos bez využití. A to je hlavním smyslem spořicího účtu. Peníze jsou v bezpečí, ale přitom stále k dispozici.


HodnoceníZobrazeno: 2023x | 20. prosinec 2009 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!