verze pro tisk

Investiční účet

Investiční účet

Většině českých domácností se podaří ušetřit nějakou korunu z rodinného rozpočtu. Když se přidá koruna ke korunce, může tak vzniknout i malé jmění. Rozumný člověk neuznávající tvrzení, že peníze musí kolovat, si nutně dříve nebo později položí otázku, kam uschovat své ušetřené peníze, aby byly jednak v bezpečí, jednak mohly vyrábět peníze další.

Investiční účet jako možnost obchodování

Investiční účet představuje jednu z možností, jak se o své peníze době postarat a zároveň je rozmnožit.

Investiční účet je účet, který je určený k obchodování s cennými papíry , jako jsou akcie, podílové fondy, dluhopisy atd. Chce-li si klient otevřít u peněžního ústavu tento typ účtu, musí počítat s tím, že u většiny bank je nutnou podmínkou založit si i běžný účet.

Máte-li volné peníze, zvolte investiční účet

Investiční účet představuje řešení na otázku, co dělat s volnými penězi, které chceme nějakým způsobem zúročit. Investice je sice do jisté míry riskantní, ale především výnosná činnost. Toto riziko se dá samozřejmě výrazně snížit kupováním ať už cenných papírů ekonomicky a tržně stabilních společností, nebo dáte na radu odborníků, kteří se v oboru investování pohybují každý den. Pokud chcete své finance zúročit rychleji a s větším ziskem a nebojíte se riskovat, vyplatí se nakoupit např. akcie firem, jež začínají a mají perspektivu.

Výhodný investiční účet

Při zřizování investičního účtu se u většiny peněžních ústavu za tuto službu neplatí. Na rozdíl od běžného účtu nemusí majitel uhradit poplatky ani za výpisy, ani za jiné služby (výjimkou u některých bank bývá platba za mezibankovní platební styk a jiné vybrané operace). Investiční účet můžete vést většinou bezplatně v několika měnách.

Vítanou novinkou u klientů je možnost založit si tzv. spořicí investiční účet, jež je rozdělen na dvě části. Spořicí část je určena k zhodnocení peněz prostřednictvím výhodné úrokové sazby, investiční část je zaměřena na investování do podílových fondů. Díky vhodným investičním nástrojům je dosaženo toho, že hodnota investice neklesne pod určitou hodnotu.

Využijte vhodný investiční účet

Investiční účet představuje rozhodně lákavou nabídku, jak zhodnotit své peníze. Je to velká výzva pro toho, kdo si jej zřizuje, ale i rozumný krok. Peníze jsou uloženy na bezpečném místě, vydělávají další peníze a navíc jsou v případě potřeby kdykoli k dispozici. Máte-li nějaké peníze nazbyt a chcete se pustit do investování, není nic lepšího, než vybrat si nějaký bankovní ústav a zřídit si u něj investiční účet. Rozhodě se vám to vyplatí.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 3540x | 20. prosinec 2009 | Rady a postupy | no comments


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!