verze pro tisk

Založení s.r.o.

Založení s.r.o.

Jestliže se rozhodnete, že založíte společnost s ručením omezeným, čili s.r.o., měli byste počítat s tím, že vás to bude stát rozhodně nějaký ten čas a poměrně pevné nervy s větším množstvím administrativních úkonů.

Postup při založení s.r.o.

Jak tedy takové založení s.r.o. vypadá? Popíšeme si jej postupně podle jednotlivých úkonů. Obchodník zákoník říká, že společnost s ručením omezeným vzniká na základě uzavření společenské smlouvy. Jestliže má společnost pouze jediného člena, jedná se o zakladatelskou listinu. Jak společenská smlouva, tak zakládací listina musí mít nezbytné náležitosti. Jsou jimi především obchodní jméno společnosti a také sídlo, kde bude tato společnost přebývat. Mělo by jít o pravé sídlo společnosti a ne o žádné virtuální sídlo ! Ve společenské smlouvě musí být také určení společníků a uvedení trvalého bydliště. Velmi důležitý je pochopitelně také předmět samotného podnikání. Stanovena musí být také výše základního jmění společnosti, s čímž souvisí i vklady jednotlivých společníků. Pokud se zřizuje dozorčí rada, tak je třeba uvést i jména jednotlivých členů a jejich trvalé bydliště. Když se jedná o prodej společnosti, tak je třeba v podstatě projít stejnými úkony. Způsob složení vkladu tkví prakticky pokaždé v tom, že se peníze jednotlivých členů pošlou na společný bankovní účet. Právnická osoba, kterou s.r.o. představuje, musí mít také živnostenské oprávnění. K jeho získání musí mít společnost v podstatě stejné podklady jako fyzická osoba.

Formality spojené se zakládáním s.r.o.

Ohlášení živnosti je nutné provést na příslušném živnostenském úřadě, na kterém bude třeba mít s sebou výpis z rejstříku trestů, doklad o zaplacení poplatku 1000 korun, doklad o odborné způsobilosti anebo čestné prohlášení odpovědné osoby a další náležitosti. Dále je třeba, aby byla společnost zapsána do obchodního rejstříku. Pokud se jedná o prodej s.r.o., tak je nutné pouze změnit data v tomto rejstříku uvedená. U zakládání společnosti je nutný zápis do obchodního rejstříku do 90 dnů od jejího papírového vzniku.

S.r.o. jako právnická osoba

V momentě, kdy je společnost s ručením omezeným zapsána do Obchodního rejstříku, oficiálně vzniká a stává se právnickou osobou, která je způsobilá k právním úkonům. Z dalších povinností je třeba zmínit, že je nutné uvádět včas jakékoli podstatné změny v s.r.o., které postupem času přijdou. Je také nutné, aby se společnost do 8 dnů od svého vzniku také registrovala na Správě sociálního zabezpečení a na příslušné zdravotní pojišťovně. Do 30 dnů je nutná i registrace na Finančním úřadu.


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x


Zobrazeno: 2968x | 13. květen 2010 | Rady a postupy | comments: 1


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Lenicka 1313

sobota, 5. červen 2010
00:24

Z vlastní zkušenosti doporučuji velice kvalitní spolupráci s touto společností. Jsem nad míru spokojena!
---------------------------------
Zpráva byla upravena adminem 05.06.2010 ve 10:20:23


posted by: Lenicka 1313 (lenicka131313(a)email.cz) [Odpovědět]